ESBİAD, bölge sorunlarını iş birlikleri ile çözüyor

Ege Serbest Bölgesi Sanayici ve İşadamları Derneği, (ESBİAD) serbest bölgeler yasasının çıkarılması başta olmak üzere üyelerinin yaşadığı sorunları ilgili bütün kurum ve kuruluşlarla yaptığı iş birlikleri ile çözüyor. İzmir ve Ankara’da Bakanlık ve serbest bölgeler bürokrasisi ile yakın ilişkiler içinde bulunan dernek, yeni üyelerle büyümesini sürdürerek etkinliğini de artırıyor.

EKONOMİ 08.02.2016, 10:39 08.02.2016, 10:39
ESBİAD, bölge sorunlarını iş birlikleri ile çözüyor

Danimarkalı üyeye ziyaret

ESBİAD Yönetim Kurulu Başkanı Bilgen Salih Narlı, üye işyerleri ziyareti kapsamında yönetim kurulu üyeleri ile birlikte derneğe yeni üye olan Gram Equipment firmasını ziyaret etti. Ziyarette firmanın Genel Müdür Yardımcısı Özgür Seyhan, üyelik formunu imzalarken, İzmir’de yeni yatırımlarla büyüyeceklerinin de müjdesini verdi.  Gram Equipment’in 1901 yılından bu yana Danimarkalı bir firma olarak dondurma üretim makinesi ürettiğini ve komple dondurma üretim tesisleri kurduğunu dile getiren Seyhan, dünyada bu alandaki Pazar payının yüzde 34 olduğunu vurguladı. Türkiye’ye 3 yılda 15 milyon Euro yatırım yaptıklarını ve Ege Serbest Bölgesi’nde 80 kişiye istihdam sağladıklarını kaydetti.

Daha iyi koşullar

Ziyarette konuşan ESBİAD Başkanı Bilgen Salih Narlı ise üye iş yerlerini ziyaret ederek, üye sorunlarını ilk ağızdan dinleme fırsatı bulduklarını söyledi. Bu sayede üyeler arasında ortak iş yapma kültürünü de geliştirmeyi amaçladıklarını anlatan Narlı, üyelerinin desteği ile dernek olarak bölge sorunlarını çözmeyi, üyelerine daha iyi koşullarda üretim ve hizmet verme imkanına kavuşturmayı hedeflediklerini ifade etti.

İşbirlikleri ile sorunları çözeceğiz

Şu anda en büyük sorunlarının ihtiyaca cevap verecek yeni bir serbest bölge yasasının çıkması olduğunun altını çizen Narlı, “Sorunlarımızın çözümü için tüm kurumlarla işbirliği içindeyiz. İzmir ve Ankara’da Bakanımız başta olmak üzere Serbest Bölge Bürokrasisi ile çok iyi ilişkilerimiz var. Her zaman bizim fikir ve önerilerimizi dikkate alıyorlar. ESBAŞ ile de ilişkilerimiz iyi. Bölge sanayicilerimizin sorunlarını kendilerine iletiyoruz. Bölgede trafik sorununun çözümü için de el birliği ile çalışıyoruz. Bundan sonra da üye sayımızı artırarak daha güçlü hale geleceğiz. İşbirliği ve güç birlikleri yaparak sorunlarımızı çözeceğiz” diye konuştu. 

""

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
21°
açık
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?