EGİAD Urla Çocuk Köyü'ne el verdi

EGİAD 2. Tasarımcı Buluşması ve Kermesi organizasyonundan sağlanacak geliri Koruncuk Vakfı Urla Çocuk Köyü'nün yapımına aktaracak.

EKONOMİ 19.04.2016, 13:07 19.04.2016, 13:34
EGİAD Urla Çocuk Köyü'ne el verdi

EGİAD'ın 2.Tasarım Buluşması ve Kermesi 11 Mayıs Çarşamba günü, Swiss Grand Efes'te 11.00 ila 21.00 saatleri arasında gerçekleşecek. Oval Bahçe'de şenlik havasında düzenlenen organizasyona giriş bedeli 20 TL olacak. Stand olarak yer almak isteyenler için katılım bedeli ise 1. 500 TL olarak gerçekleşecek. Bizim Çocuklar Projesi kapsamında elde edilen tüm gelir Koruncuk Vakfı Urla Çocuk Köyü'ne aktarılacak. Organizasyona İzmirli tanınmış tasarımcılar ve firmalar 50'yi aşkın stantla katılacak. EGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Seda Kaya, Koruncuk Vakfı'nın İstanbul'da 36 yıl önce kurduğu Bolluca Çocuk köyünden sonra Türkiye'nin ikinci çocuk köyü olacak ve Urla'da inşası başlayan Koruncuk Çocuk Köyü'ne destek olmak istedikleri belirtti. EGİAD Başkanı Seda Kaya, “Korunmaya muhtaç çocuklarımızın daha özgür ve mutlu bir ortamda yetişebilmesi için tasarlanan Koruncuk Urla Çocuk Köyü için yola çıktık. Çocuklarımıza hem moral vermeyi hem de bir fayda yaratmayı amaçladık. İzmir aydın ve korumacı yüzüyle tüm Türkiye'de zorda kalmış bu muhtaç çocuklarımıza ev verecektir" dedi.

Koruncuk Vakfı İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Işıl Nişli ise "Koruncuk Urla Çocuk Köyü'müzde tüm Türkiye'den 100 çocuğun barınması ve hayata tutunması sağlanmış olacak. Yeni başlayan inşaatımızın 8 ay içinde EGİAD'ın da vereceği destekle bitirilmesi planlanmakta. Hedefimiz örf adetlerimizi bilen aynı zamanda kendi ayakları üzerinde durabilen rol modeli olabilecek çocuklar yetiştirmektir. 'El Ver Hayata Tutunsun' sloganımızla İzmir'den Türkiye'ye çok büyük bir fayda sağlanmış olacak" dedi.


İZMİR (DHA)

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
açık
Anket Tümü
WhatsApp'ın 'Gizlilik İlkesi'ni güncellemesinin ardından uygulamayı kullanmaya devam edecek misiniz?
banner208