DEÜ başhekiminden savunma istediler

"Patronların Ensesindeyiz" adlı twitter hesabı Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Başhekimi Semih Küçükgüçlü'den savunma talep eden bir metin yayınladı. Metinde AKP ve MHP’li ilçe başkanları ile gerçekleştirdiği basın açıklamasına tepki gösterildi.

EKONOMİ 30.06.2020, 17:53
DEÜ başhekiminden savunma istediler

BETÜL UZUN / İZ GAZETE - BİR süredir eylemlerine devam eden Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi sağlık çalışanları, birçok üniversite hastanesinin de ortak problemi olan ek ücretlendirmede uğradıkları haksızlığı dile getirmeyi sürdürüyorlar.

Son olarak; "Patronların Ensesindeyiz" adlı twitter hesabı Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Başhekimi Prof. Dr. Semih Küçükgüçlü'den savunma talep eden bir metin yayınladı. Metinde şu ifadeler yer aldı:

"26.06.2020 tarihinde çalışma yerinizde bulunmadığınız, Akp ve Mhp ilçe örgütleriyle Balçova Cumhuriyet Meydanı'nda ortak eyleme katıldığınız tespit edilmiştir. Görevli olduğunuz alanda bulunmamanız hususundaki savunmanızı ivedi olarak tarafımıza iletmenizi rica ederiz."

NE OLMUŞTU?

Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi sağlık çalışanlarının eylemleri sırasında, görev yerlerini terk ettiğini söyleyen, DEÜ Tıp Fakültesi Başhekimi Semih Küçükgüçlü, sağlık emekçilerinden savunma talep etmişti. Daha sonra başhekimin aralarında AKP ve MHP'li ilçe başkanları ile birlikte açıklama yapması ise tepki toplamıştı. Konuyla ilgili açıklama yapan Balçova Belediye Başkanı Fatma Çalkaya da duruma sessiz kalmayarak tepki göstermişti.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner218
Günün Karikatürü Tümü
banner96
37°
açık
banner177
banner178
Anket Tümü
Koronavirüs aşısı olmayanların sinema, tiyatro, spor müsabakaları, konser vs yerlere girişi kısıtlanmalı mı?