Yeni üniversitelerle ilgili karar açıklandı

Yüksek Öğretim Kurumu (YÖK), İzmir’de kapatılan ve ardından kamulaştırılarak devlet üniversitesine çevrilen iki eğitim kurumunun öğrencilerinin, daha önce YÖK tarafından belirlenen usul ve esaslara göre yerleştirileceğini açıkladı.

EĞİTİM 22.08.2016, 19:23 22.08.2016, 19:37
Yeni üniversitelerle ilgili karar açıklandı

FETÖ/PDY soruşturması kapsamında KHK ile kapatılan üniversiteler arasında yer alan İzmir’deki iki üniversite ile ilgili YÖK yeni bir karar aldı. Başbakan Binali Yıldırım’ın talimatıyla ve tüm İzmir milletvekillerinin imzasıyla Meclis’e gelen önerge kabul edildi ve Gediz Üniversitesi ve İzmir Üniversitesi devlet üniversitesi haline geldi.

Operasyonlar kapsamında maliye tarafından tüm taşınmazlarına el konulan, gelirleri bloke edilen iki üniversitenin isimleri de değiştirildi. Gediz Üniversitesi’nin adı Bakırçay Üniversitesi olurken İzmir Üniversitesi’nin ismi ise İzmir Demokrasi Üniversitesi oldu.

Binlerce öğrenci ve eğitim görevlisi ile çalışanları da ilgilendiren karar İzmir'de olumlu karşılanırken, YÖK yaşanan gelişmenin ardından merak edilen soruya resmi sitesinde cevap verdi.

YÖK’ün sitesinde yer alan ‘kapatılan vakıf üniversiteleriyle ilgili sıkça sorulan sorular ve cevapları bölümünde’ İzmir’deki üniversitenin devlet üniversitesine dönüştürülmesinin ardından öğrencilerin durumunun ne olacağı konusu da yanıt buldu. 

YÖK tüm öğrencilerin kurumun daha önce belirlediği usul ve esaslara göre yerleştirileceğini açıkladı.

İZMİR, (DHA)

Yorumlar (0)
banner96
banner178
16°
açık
Günün Karikatürü Tümü
Anket Tümü
İstanbul hezimetinin ardından AKP iktidarı erken seçime gider mi?