Veliler okullarını geri istiyor

Mahkeme kararına rağmen, İzmir Milli Eğitim Müdürlüğü'nün Konak Salih İşgören İlkokulu ile Konak Bilim ve Sanat Merkezi'nin yerlerinin değiştirilmesi velilerin tepkisine neden oldu.

EĞİTİM 07.09.2016, 18:05 07.09.2016, 18:18
Veliler okullarını geri istiyor

Alsancak'ta bulunan Melih Özakat İlkokulu'nda B. Blok, 3. katta bulunan Konak Bilim ve Sanat Merkezi'nin, Salih İşgören İlkokulu binasına taşınmasına, Salih İşgören İlkokulu'nun da Konak BİLSEM'in boşalttığı binaya taşınması yönündeki karara her iki okulun velileri tepki göstermiş, kararı yargıya taşımışlardı. İzmir 6. İdare Mahkemesi'nde görülen dosyada, mahkeme heyeti, telafisi güç zararları engellemek için yürütmeyi durdurma kararı vermişken yargı süreci devam etmiş, İl Mili Eğitim Müdürlüğü her iki eğitim kurumunun da eşyalarını ve yerlerini değiştirmişti.

Mağdur öğrenci velileri adına açıklama yapan Duygu Bahar Tunca yürütmeyi durdurma kararına rağmen Bilim Sanat Merkezi'nin okul giriş kapısına tabela asmasına tepki gösterek, "İçeride kayıt almaya başladılar. Yeterli öğrenci sayısına ulaşamadıkları için ilçelerdeki öğrencilerinde kayıtlarını buraya yönlendiriyorlar. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü kapısı girişinde asılan Bilim Sanat Merkezi tabelasının kaldırılması istenmesine rağmen henüz kaldırılmadı. Biz eşya ve malzemelerin taşınmasına karşı çıkıyoruz. Bu tür eylem girişimlerine kesinlikle veliler olarak engel olacağız. Biz çocuklarımızın burada eğitim görmesini istiyoruz" dedi.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
21°
açık
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?