Uçurtma Çocuk Dergisi 3 yaşında

Çocuklar için bilim, kültür, edebiyat dergisi olarak şimdiye kadar toplam 28 sayı çıkan Uçurtma Çocuk Dergisi, 3 yaşına girdi. Uçurtma’yı daha çok çocuğa ulaştırmak için “Kardeş Abone” olunabiliyor.

EĞİTİM 24.04.2019, 16:15 24.04.2019, 16:22
Uçurtma Çocuk Dergisi 3 yaşında

İZ GAZETE- Her kardeş abonelik işleminde destek verenin belirlediği bir çocuğa ya da derginin listesinde olan çocuklara Uçurtma, her sayı düzenli olarak gönderiliyor. Danışma kurulu ve yayın kurulu da gönüllü ve alanında uzman kişilerce oluşan Uçurtma’nın 1600’ü aşkın düzenli abonesi bulunuyor.

UÇURTMA ÇOCUK DERGİSİ NE YAPAR?

Uçurtma Çocuk Dergisi, her çocuğun biricik olma özelliklerini ve haklarını koruyarak, tüm yaratıcılığıyla yaşama katılması için çalışmalar yapar. Yaz aylarında çocuklarla hak temelli atölyeler yürütür. Dergideki tüm yazılı ve görsel materyal çocuk odaklı düşünülür, tasarlanır.

Uçurtma Çocuk Dergisi‘nde her sayı farklı gelişen çocuklara yer veriliyor. Körlük, otizm, disleksi gibi konularda, alanında uzmanların danışmanlığında hazırlanan yazılar, çocuklar için resimleniyor. Diş telleri, diyabet, konuşma bozuklukları gibi konularda da Uçurtma’da çok sayıda hikaye ve bilgi bulunmakta. Her sayı hazırlanan “Farklı Sayfa” bölümü çocukların farklı gelişimsel özelliklerine odaklanarak başkalarının hikayelerini tanınmasını amaçlıyor.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
24°
açık
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?