'Seccadem beni özler mi?' konferansına tepki

Çiğli'deki bir orta okulda bugün yapılacak 'Seccadem beni özler mi?' konferansı tepki aldı. Ortaokul ögrencilerinin velileri ve Eğitim-Sen dayatmadan rahatsız

EĞİTİM 10.12.2019, 11:33 10.12.2019, 16:42
'Seccadem beni özler mi?' konferansına tepki

GÜLSEN CANDEMİR/İZ GAZETE - Çiğli Akiş Öğütçü Ortaokulu'nda bugün yapılacak olan 'Seccadem beni özler mi?'adlı namaz konferansı tepki çekti. İlahiyatçı Mikail Okumuş'un konuşmacı olduğu konferansın derhal durdurulmasını isteyen Egitim-Sen 2 Nolu Şube Başkanı Hasan Ali Kılıç, 'Okulların görevi, çocuklara bilimsel bilgiyi öğretmektir. Kim olduğu bilinmeyen kişilerin istediğini anlattığı konferaslar düzenlemek  değil.
Okul müdürünü yol yakınken bu etkinlikten vazgeçmeye çağırıyoruz."diye konuştu.

HERKES DAVETLİ

Okul müdürüyle konuşup etkinlikten vazgeçmesini istediklerini söyleyen Kılıç, etkinlikten ne ilçe, ne il milli eğitim müdürlüğünün ne de mülķü amirliğin haberi olduğunu ifade etti. Okul müdürünün 'Katılımı zorunlu tutmadık, isteyen gelir' dediğini ancak, öğlen arasına konularak dayatma yapıldığını hatta, diğer okul müdürlerine de davet gönderildiğini söyleyen Kılıç, bu çalışmadan rahatsız olduklarını belirtti.

İPTAL EDİN!

On oniki yaşındaki çocukların bilimi öğrenmeye ihtiyacı olduğunu ifade eden Eğitim-Sen Şube başkanı, okul idaresini etkinliği iptal etmeye davet etti.

KİŞİSEL İKBAL PEŞİNDELER

Eğitim-Sen 2 Nolu Şube Başkanı Hasan Ali Kılıç, bu gibi etkinlikleri yapan idarecilerin tek amacının, görevde yükselmek için siyasal iktidara yaranmak, onun gözüne girmek olduğunu ileri sürdü. Okul müdürlüğünden şube müdürlüğüne, oradan ilçe milli eğitim müdürlüğü görevine gelmek isteyenlerin bu yöntemleri denediğini ileri süren Eğitim-Sen Başkanı, kişisel ikbal için çocukları kullanan yöneticileri deşifre etmeye devam edeceklerini ifade etti. Çocukların okulda olduğu bir saatte yapılan etkinliğin bir dayatma olduğunu ve katılmayanların rahatsız edileceğini ifade eden Kılıç, okul müdürünün 'Dayatma yok' sözünün gerçeği yansıtmadığını belirtti.  Bölgedeki velilerin zorunlu din derslerine karşı mücadele ettiğini de hatırlatan Kılıç, bu etkinliğin velilere bir dayatma olduğunu iddia etti.Etkinlik duyurusuna, okulun internetteki sayfasında da yer verildiği görülüyor. Yazarın kitapları da okula getirilerek öğrencilere dağıtılması sağlanmış. 

Yorumlar (1)
Galip Deriner 8 ay önce
İzmirde sökmez bu tip dayatmalar!!
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
33°
açık
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?