Profesyonel tiyatrocuları aratmadılar

Buca Uğur Okulları öğrencileri, Devlet Tiyatrosu Konak Sahnesi'nde sahneledikleri “Samsara" oyunuyla profesyonel tiyatroculara taş çıkarttı. Performansları ile izleyicilerden tam not alan öğrenciler, dakikalarca ayakta alkışlandı.

EĞİTİM 22.06.2016, 11:33 22.06.2016, 12:25
Profesyonel tiyatrocuları aratmadılar

Oyun, Buca Uğur Okulları'nın Serenat Tiyatro Kulübü'nün 12 lise öğrencisi tarafından sahneye konuldu. Öğrenciler; Shakespeare, Moliere, Anton Çehov, Gogol gibi yazarların dünyaca ünlü oyunlarının tiratlarından oluşan kolajı başarıyla sergiledi. Öğrenciler, genel sanat yönetmenliğini edebiyat öğretmeni Ayten Ece İlaslan'ın yaptığı oyun için sekiz ay boyunca her hafta sonu prova yaparak hazırlandı. Oyun hakkında bilgi veren İlaslan "Samsara, yeniden doğum döngüsünü anlatan Sanskritçe bir kavramdır. Aynı zamanda 'Dünya' anlamına geliyor. Oyunumuz kolaj bir oyun olduğundan bu ismi uygun gördük" dedi.

Okul Müdürü İzzet Özkaranfil de öğrencilerinin performansıyla gurur duyduğunu belirterek "Öğrencilerimizin akademik başarılarının yanında sosyal, kültürel ve sanatsal faaliyetlerdeki başarılarını görmek bizleri çok mutlu etti. 9. ve 11. sınıf öğrencilerimizden oluşan tiyatro kulübümüzün oyununu, profesyonel bir oyun izler gibi izledik. Bize bu hissi yaşatan öğrencilerimizi gönülden tebrik ediyor, sahnesini açan Devlet Tiyatrosu Konak Sahnesi yönetimine teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Tiyatro oyununun ardından, öğrencilerin yıl boyunca yaptıkları linol baskı, mono baskı, akrilik, yağlı boya ve kara kalem çalışmalarından oluşan karma resim sergisi gezildi.

İZMİR, (DHA)

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
20°
az bulutlu
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?