'Oyunlarla Fen Bilimleri Öğreniyorum’ e-Twinning projesi hayata geçirildi

Konak Gazi Osman Paşa İlkokulu ve Buca Recep Ersayın İlkokulu öğrencileri, ‘Oyunlarla Fen Bilimleri Öğreniyorum’ e-Twinning projesi sayesinde, teknolojiyi daha verimli kullanarak, derslerinde aktif hale gelirken, aynı zamanda proje ortakları olan ülkeleri tanıyarak dünyaya açılıyorlar.

EĞİTİM 06.06.2021, 23:48 07.06.2021, 00:18
'Oyunlarla Fen Bilimleri Öğreniyorum’ e-Twinning projesi hayata geçirildi

İZ GAZETE- Konak Gazi Osman Paşa İlkokulu ve Buca Recep Ersayın İlkokulu, 'Oyunlarla Fen Bilimleri Öğreniyorum’ e-Twinning projesini hayata geçirdi. Bu proje sayesinde dijital ortamı daha verimli kullanan çocuklar, pandemi sürecinde de evde sıkılmadan zevkle oyunlar oynayarak, derslerinde daha aktif hale geliyorlar.

Projenin amacının, ilkokul 3.sınıftan itibaren verilmeye başlanan Fen Bilimleri dersinin öğretiminin daha kalıcı ve eğlenceli hale getirmek olduğu aktarılırken, oyun gücünün derslerde kullanmanın faydalı olacağına dikkat çekildi. 

İzmir'de öğretmen Rezan Küçükgünaydın, Burcu Pektaş, Evin Söylemez'in de dahil olduğu projede,oyunların müfredata uygun hazırlandığı ve öğrencilerle kazanımların ilişkilendirilerek uygulandığı ifade edildi. 

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
20°
açık
banner177
banner178
Anket Tümü
Sizce Türkiye'nin en önemli ana gündemi ne olmalı?