Öğretmenler göz doldurdu

Bergama İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı Fatih İlkokulu öğretmenlerinden anlamlı davranış.

EĞİTİM 07.03.2017, 10:22 07.03.2017, 10:22
Öğretmenler göz doldurdu

Yıllarca makinelere bağlı yaşamak zorunda olan insanların ne kadar sıkıntılı anlar yaşadıklarının farkında olan değerli öğretmenler organ nakli bekleyen hastalara dikkat çekmek ve hem veliler hem de öğrenciler arasında farkındalığı arttırmak için organlarını bağışladılar.

Fatih İlkokulu müdürü Zafer Türkdoğan “okulumuzda 1.sınıfta okuyan Sinan Akbaş adlı öğrencimizde şu anda böbrek yetmezliği var, kendisi böbrek nakli bekliyor” dedi.  Öğrencisinin yaşadığı sıkıntıları bildiklerini belirten okul müdürü Türkdoğan  başka çocuklarımız da aynı sıkıntıyı yaşamasın diye düşündük ve okulumuzda çalışan tüm öğretmen arkadaşlarımla karar alarak hepimiz organlarımızı bağışladık dedi.

Okul öğretmeni Hanife Kuzu “Kuzenim 20 yıldır böbrek hastası ve iki böbreğini de kaybettiği zaman aile olarak çok zor günler yaşadık. Sonrasında annesi ona böbreğini verdi. Bunun nasıl zor bir süreç olduğunu iyi biliyorum” diyerek topluma örnek olacak bir çalışmaya tüm okul olarak imza atmak istediklerini belirtti.

Okulun öğretmenleri ve okul müdürü bir hayat gider bin hayat can bulur, her insan bir gün buna ihtiyaç duyabilir diye düşünerek organ bağışında bulunaklarını topluma örnek olarak çalışmalar yapmaya devam edeceklerini söylediler.

Yorumlar (0)
banner96
banner177
13°
kapalı
Günün Karikatürü Tümü
Anket Tümü
İstanbul hezimetinin ardından AKP iktidarı erken seçime gider mi?