Öğrencilerden 'Metaformoz' defilesi

İZMİR Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü son sınıf öğrencileri eğitim hikâyelerini 'Metaformoz' başlıklı defileleriyle tamamlayacak.

EĞİTİM 08.06.2016, 10:51 08.06.2016, 10:59
Öğrencilerden 'Metaformoz' defilesi

13 Haziran saat 21.00'de İEÜ Tören Alanı'nda gerçekleştirilecek mezuniyet defilesinde öğrenciler, metaformoz teması üzerinden esinlenerek oluşturdukları hazır giyim kıyafetlerini, davetlilerin beğenisine sunacak.

""İEÜ Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Arzu Vuruşkan, öğrencilerin dört yıllık öğrenim hayatları boyunca uygulamalı ve teorik derslerin yanı sıra farklı etkinliklerle bakış acılarının zenginleştiğini, mezuniyet defilesiyle öğrencilerin ürünlerinin sergileneceğini söyledi. Öğrencilerin eğitimlerini mezuniyet koleksiyonlarına yansıttığına dikkat çeken Yrd. Doç. Dr. Vuruşkan, bu yıl fakülte bünyesinde öğrencilerin metaformoz üzerine çalıştığını ifade etti. Üniversitenin Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü'nden mezun olacak 16 öğrencinin 147 giysi tasarımının sergileneceğini aktaran Yrd. Doç. Dr. Vuruşkan, "Kumaşların renginde, dokumasında, örgüsünde, desenlerin baskısında, giysilerin dikişinde öğrencilerimizin aldıkları eğitimin özgünlüğü ortaya çıkıyor. Defilede, başkalaşımın hikâyesi anlatılacak. Modellerimiz, kendi öğrencilerimizden oluşacak. Serginin koreografisi de Başak Gürsoy'a ait" dedi.

Yrd. Doç. Dr. Vuruşkan, koleksiyonların koordinatörlüğünü ise İEÜ Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Moda ve Tekstil Tasarımı Öğretim Görevlisi Jörn Fröhlich ile birlikte gerçekleştirdiklerine de değindi.

İZMİR, (DHA)

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
21°
açık
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?