Öğrenciler şirketlerle buluştu

İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) kariyerine farklı firmalarda yön vermek isteyen öğrencilerini ve mezunlarını Kariyer Günü kapsamında insan kaynakları yöneticileriyle bir araya getirdi.

EĞİTİM 08.04.2016, 11:42 08.04.2016, 11:55
Öğrenciler şirketlerle buluştu

Etkinlikte, Abalıoğlu Yem, BroadAngle, CMS, Çimentaş, EDAK, Ernst-Young, Hugo Boss, KPMG, Migros, Norm Civata gibi farklı firmaların katıldığı Kariyer Günü'nde öğrenciler mezun olmadan iş bulma olanaklarını arttırdı. İEÜ Kariyer Yönledirme Merkezi Koordinatörü Simge Atamer, firmaların gün boyunca öğrenci ve mezunlarla görüşmeler yaptığını, özgeçmişlerini aldıklarını belirterek, “Amacımız, firmaların insan kaynakları birimleriyle son sınıf öğrencilerimizi ve mezunlarımızı bir araya getirip onlara iş ve staj olanağı sağlamaktı. Geri bildirimlerde karşılıklı bir memnuniyetin söz konusu olduğunu gördük. Etkinliğin en önemli getirisi, öğrencilerimiz, profesyonel hayatın daha çok farkına varıyor. Üniversite yıllarından itibaren başlayarak öğrencilerimiz kariyerlerine yön veriyor. Hangi firmada nasıl bir çalışma alanında olabileceklerini görüyorlar" dedi.

Firmaların, öğrencilerin özgeçmişleriyle ağlarını genişlettiğine dikkat çeken Atamer, aynı zamanda öğrencilerin iş görüşmesi sürecini de deneyimlediğini kaydetti. Atamer, “Öğrencilerimiz, profesyonel yaşama ilk adımlarını başarıyla attı" diye konuştu.


İZMİR (DHA)

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
kar yağışlı
Anket Tümü
WhatsApp'ın 'Gizlilik İlkesi'ni güncellemesinin ardından uygulamayı kullanmaya devam edecek misiniz?