O sendika o müdüre sahip çıktı!

Atakent Erdoğan Kibarer Ortaokulu'n da öğrenci andını okumak isteyen öğrencilere tepki gösteren okul müdürü Rahmi Önder Karamustafaoğlu'na Eğitim Bir-Sen İzmir 1 nolu şube yönetimi sahip çıktı.

EĞİTİM 28.09.2016, 17:40 28.09.2016, 17:45
O sendika o müdüre sahip çıktı!

Atakent Erdoğan Kibarer Ortaokulu'nda bir grup öğrencinin Öğrenci Andı'nı okumak istemesine 'Dingonun ahırı mı burası?' diyerek tepki gösteren okul müdürü Rahmi Önder Karamustafaoğlu'nu, üyesi olduğu sendika savundu. Eğitim Bir- Sen İzmir 1 Nolu Şube yönetimi yaptığı açıklamada, "Okul müdürünün gereksiz bir tartışmayla yıpratılmasının yanlış bilgiden ve bilinçli bir çarpıtmadan kaynaklandığını düşünüyoruz" dendi.

Atakent Erdoğan Kibarer Ortaokulu Müdürü Rahmi Önder Karamustafaoğlu, pazartesi sabahı İstiklal Marşı'nın ardından 'Öğrenci Andı'nı okumak isteyen öğrencilere "Dingo’nun ahırı mı burası? Kendinize gelin" diyerek tepki göstermişti. Eğitim Bir- Sen İzmir 1 No'lu Şube yönetimi yaptığı yazılı açıklamada '15 Temmuz' ve 'Çanakkale ruhu'ndan söz ederek, olayın basına yansımasını da eleştirdi. Üyeleri olan Rahmi Önder Karamustafaoğlu'na yönelik linç kampanyası yürütüldüğü ileri sürülen açıklamada şöyle denildi.Atakent Erdoğan Kibarer Ortaokulu'nda müdür olarak görev yapan üyemiz Rahmi Önder Karamustafaoğlu'nun şu günlerde hak etmediği bir linç kampanyasının odağı haline getirilmeye çalışılmasını, kaygıyla takip ediyoruz. Oysa ki 15 Temmuz’u yaşamış ve bundan gerekli dersleri çıkararak Çanakkale ruhunun yeniden canlandığına şahit olduğumuz ülkemizde, bu tür yapay gündemlerin ve tartışmaların geride bırakılması gerektiğini düşünüyoruz. Eğitim Bir-Sen İzmir Şubesi olarak, okul müdürünün gereksiz bir tartışmayla yıpratılmasının yanlış bilgiden ve bilinçli bir çarpıtmadan kaynaklandığını düşünüyoruz. Okullarda ‘Öğrenci Andı’nın okunması, bizzat Milli Eğitim Bakanlığı tarafından kaldırılmıştır. Uygulamadan kaldırılmış 'Öğrenci Andı’ ve bizzat öğrenciler kullanılarak, okul müdürünü zor duruma düşürecek bir eylem içine girilmesi son derece yanlıştır. Ayrıca bu olayın çarpıtılarak ulusal basına taşınmasını, son derece maksatlı buluyoruz."

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
açık
Anket Tümü
Covid-19 önlemleri kapsamında hayata geçen açık alanlarda sigara içme yasağı hakkında fikriniz nedir?