O okulda neler oluyor: Müdür arkamda, AKP arkamda

Balıklıova İlkokulu 3. sınıf öğrencisi M.U.’ya kötü muamelede bulunanan hademe M.K. “Bana dokunamazsınız. Müdür benim arkamda, AKP benim arkamda.” dedi. Tüm şikayetlere rağmen görevine devam eden M.K. ayrıca öğrenci velisi Tülay Uşak’ın boğazını sıktı, ölümle tehdit etti.

O okulda neler oluyor: Müdür arkamda, AKP arkamda

Balıklıova İlkokulu 3. sınıf öğrencisi M.U.’ya kötü muamelede bulunanan hademe M.K. “Bana dokunamazsınız. Müdür benim arkamda, AKP benim arkamda.” dedi. Tüm şikayetlere rağmen görevine devam eden M.K. ayrıca öğrenci velisi Tülay Uşak’ın boğazını sıktı, ölümle tehdit etti.

16 Mayıs 2018 Çarşamba 13:27
O okulda neler oluyor: Müdür arkamda, AKP arkamda

TUGAY CAN / İZGAZETE -  İddiaya göre Balıklıova İlkokulu 3. sınıf öğrencisi M.U. çöp sepetine çöpü atmak için okulun hademesi M.K.’dan üç kez izin istiyor. Hademe ses çıkarmayınca M.U. da elindeki kağıt parçasını çöp poşetine atıyor. Ardından hademe M.K. bütün çöpleri yere döküp, M.U’ ya çöpleri toplattırıyor.

M. U. olayı annesine anlattıktan sonra M.U.’nun velisi Tülay Uşak, Müdür Yardımcısı ile telefonda telefonda konuşuyor. Müdür Yardımcısı Güllü Sevindik “Gelmenize gerek yok ben bu işi çözeceğim, yaptığı şey ayıptır.” diyerek hademe M.K.’yı odasına çağırıyor. Hademe M.K.,Güllü Sevindik’le konuşmasında iddiaları yalanlıyor.

Sonrasında Okul Müdürü Emrullah Deniz ile görüştüğünü dile getiren Uşak, “Kendisine durumu anlattım. Yapılması gerekeni yapmasını istedim.” dedi. Müdürün hademeden gelen şikayetlerden dolayı çok bunaldığını iddia eden Uşak, “Müdür, velilerden sürekli hademe ile ilgili şikayet alıyorum. Ancak anlatamıyorum. Ama meseleyi çözeceğim, dedi.” ifadelerini kulandı.

TEHDİT ETTİ

Müdür ile görüşmesinden sonra okul hademesi M.K. tarafından tehdit edildiğini iddia eden Uşak, “ Müdür beyin odasında M.K., diğer hademe S. S. ve Müdür bey ile oturduk. Burada M.K. her şeyi itiraf etti.” dedi.

Tülay Uşak’ın iddiasına göre M.K. “Çöp atmak için seslenen çocuğu duydum ancak duymamış gibi davrandım. Daha sonrasında da çöpleri toplattım. Beni tehdit ettiğini de kabul eden M.K., Evet tehdit ettim, kocam öldürecek onu ” ifadeleri kullandı.

Müdür beye kanuni işlem yapılmasını istiyorum dediğim zaman Müdür de M.K.’yı uyarıp kendinize gelin deyince, M.K. Müdüre dönerek “Kes sesini” diyerek üstüne yürüdü.

“BOĞAZIMI SIKTI, ÖLÜMLE TEHDİT ETTİ”

“Müdüre kanuni işlem yapılmasını istiyorum, tutanak tutlmasını istiyorum deyince hademe gelip müdürün yanında boğazımı sıktı. Müdür bey M.K. yı dışarı çıkardı ve benimle bir kez daha ilgilenmedi. Ben de sonrasında jandarmayı aradım. Jandarma gelince Müdür Emrullah Deniz bana M.K.’nın kadrolu olmadığını, bu nedenle İlçe Milli Eğitim de bu sorunu çözeceğim dedi. Tutanak tutulup işten çıkaracağız, deyince ben de şikayetçi değilim diye imza attım.” iddialarında bulundu.

"AKP BENİM ARKAMDA"

Aradan iki gün geçtikten sonra çocuğunu okula bıraktığı sırada hademe M.K’nın kendisine “Bir b*k yiyemezsin. Müdür benim arkamda, AKP benim arkamda. Müdürün açığını biliyorum, hiçbir şey yapamazsın” şeklinde sözlerle sözlü taciz ettiğini iddia eden Uşak, “Müdüre tekrar şikayet etmeme rağmen hiçbir şey yapılmadı. Aksine Müdür bey görgü tanığı Seçil Sümbül’ü benim şikayetçi olmamam için tehdit etti.” ifadelerini kullandı.

Urla Milli Eğitim Müdürlüğü’nde Müdür Yardımcısı, Mustafa ile görüştüğünü ifade eden Uşak, “Mustafa bey telefon numaramı aldı, biz bu sorunu çözeceğiz dedi. Aradan bir hafta geçti sorun çözülmedi.” şeklinde konuştu.

Bu süreç içerisinde sürekli hademe M.K.’nın sözlü tacizlerine uğradığını ifade eden sorunun çözülmesi için Milli Eğitim’in şikayet hattı BİMER’i aradığını ve tekrardan şikayetçi olduğunu belirtti

MÜFETTİŞ YERİNE MÜDÜR GELDİ

Süreç içerisinde sürekli hademe M.K.’nın sözlü tacizlerine uğradığını ifade eden sorunun çözülmesi için Milli Eğitim’in şikayet hattı BİMER’i aradığını ve tekrardan şikayetçi olduğunu belirten Uşak, “BİMER’e şikayetimin ardından Müfettiş yerine başka bir okulun müdürü geldi. Şikayetimi tekrarladım, görgü tanığımın ismini de verdim. BİMER tarafından yönlendirilen kişiye de üstüne basa basa şikayetçiyim dediğim halde, şikayetçi olmadığıma dair bir yazı yollanmış.”dedi. Ayrıca 3. sınıf öğrencisi M.U.’nun müdür odasına alınarak, soruşturmayı yürüten müdür tarafından “Bu hademe ile sadece siz sorun yaşıyorsunuz, başka kimse sorun yaşamıyor” ifadeleriyle kızı M.U. üzerinde psikolojik baskı kurulduğunu iddia etti.

Hademe M.K.’nın hala sözlü olarak tacizlere devam ettiğini belirten Uşak, “3. sınıfa giden kızım bu olaylar yüzünden okula gitmek istemiyor.” dedi.

GÖRGÜ TANIĞI 'SÜRÜLDÜ'

Okuldaki işlerin hep tehdit yoluyla işlediğini ifade eden S.S., okulda dönen dümenlere şahit olmamam için “Gülbahçe İlköğretim Okulu’na gönderildim. Balıkova’da okuyan iki çocuğumu da Gülbahçe İlköğretim Okulu’na almak zorunda kaldım. Sırf bu yüzden günde bir buçuk saat yol gitmek zorunda kalıyorum.” ifadelerini kullandı.

“BURADA AMİR, MÜDÜR, KRAL BENİM”

Görgü tanığı S. S. ise, hademe M.K.’nın öğrenci velisi Tülay Uşak’ın boğazını sıktığını doğrularken, “Bu olaya müdür de şahit oldu. Ayrıca M.K. müdürün odasında her şeyi itiraf etti.” ifadelerini kullandı.

Müdür Emrullah Deniz’in “Eğer Tülay hanım şikayetinden caymazsa, eğer M.K. işten çıkarsa seni de işten çıkartırım. Senin işin benim iki dudağımın arasında. Burada amir, müdür, kral benim.”

Son Güncelleme: 18.05.2018 12:57
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Mustafa uşak 2018-05-17 08:36:00

Bizde öğretmenimiz müjde hanım dam son derece memnun uz burada mesele çok başka hepiniz meseleyi biliyor sunuz o iki kişi dediğinin biri bn oluyorum sen beni biraz eğit istersen tabi eğitimin buna müsaitse

Avatar
Mustafa uşak 2018-05-17 08:44:29

Ayrıca bizim büyük kızımız lise üçe gidiyor o kızımızın şu anki başarısı nı müjde Şahin Öğretmenimize borçludur bizim kızlarımızı müjde hoca okutuyor senin üç yıl bizim on yıl oldu bu okula öğrenci göndereli sekiz yıldır sorunlu aile değildik de bu gün mü olduk

Avatar
Mustafa uşak 2018-05-17 16:38:10

Sevgili Beyza hanımm sözlerinizi teraziye koyun ondan sonra ortaya dökün ne karar verecek konumdasınız nede buna haddiniz var artı olarak benim köyle olan ilişkimi en iyi muhtar bilir keza muhtar mülki amir dir on yıldan fazla inşaat işleri ile uğraştım on dört bina sayısız tadilat ayrıca şu an yaşadığım yerde bir cennet bahçesi var organik tarımın öncülerinden biriyim

Avatar
Mustafa uşak 2018-05-17 16:48:17

Ayrıca burada kendi arzumla yaşıyorum buyrun bu cennet yaşamın bi köşesinde sizede bir acı kahve ikram edelim tabi bu kahveyi içebilecek seniz bizler altı dönüm sebze bahçesi yarım dönüm kapalı sera dört dönüm enginar bahçesi ayrıyeten yarımada da kapalı yer biftek bende var bilginize

Avatar
Bir veli 2018-05-17 23:14:18

Okulda sorun çok çözüm Yok herşeyi hasır altı yapıyorlar bizler bu kadar cesaret edipte konuşamadık tebrik ediyorum Tülay Uşak seni

Avatar
Veli 2018-05-17 23:23:36

Sınıf çöpü dökülüyor bir öğrenciye toplatılıyor eeeeer hademe ne yapıyor müdürün odasında Veli’nin Boğaz’ı sıkılıyor tehdit ediliyor müdürün odasında suç işleniyor müdür ne tapıyor hala hademeyi savunuyor ve kendince bahaneler üretiyor yazık sorun var suçlu var çözüm yok müdür işini yapmıyor netice bu

Avatar
Veli 2018-05-18 07:41:26

Okulumuzda geçen yılda çok olaylar oldu veli şikayet etti baskılardan çekti üstü kapalı tehdit edildi geri çekildi soruşturma geçirildi ilğidi olmayan çok iyi anlaşılan insanlardan i okul bünyesindekilerden ifade alınıp kapatıldı düzeldiği hayır şu snki duruma bakın asla vazgeçme baskılara yenilme Tülay Uşak sen doğru yoldaşın benimkini baskılara tefritlere pabuç bırakma

Avatar
Veli 2018-05-18 09:29:37

Menşure okulda kucağında çocukla gezsin bizim çocuklar temizlikyapsın Veli müdahile edince sorunlu veli ilan edilsin yönetim Veli’ye kızsın bunu yönetmek