Milli Eğitim Bakanlığı'ndan açıklama: 'Okullara verilen ara süresi uzayacak'

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, Corona virüs kapsamında eğitime verilen ara uzatılacak.

EĞİTİM 25.03.2020, 19:24 25.03.2020, 19:40
Milli Eğitim Bakanlığı'ndan açıklama: 'Okullara verilen ara süresi uzayacak'

İZ GAZETE-  Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile yaptığı açıklamada, "Dünya tarihinde ilk kez karşılan bir durum bu. Milli Eğitim Bakanlığı olarak meseleye pedagojik olarak bakıyoruz. Çocuklarımızın ruhsal sağlığı ele alınması gereken hususlar. Biliyorsunuz Milli Eğitim Bakanlığı bir uzaktan eğitime başladı, bu hafta bizim test haftamızdı. Önümüzdeki hafta dolu dolu bir eğitim olacak. Eğitimde elbette, eksikler olacaktır. Bütün vatandaşların müsterih olmasını istiyoruz. Uzaktan eğitimin devam etmesi konusunda bir karar söz konusu" dedi.

Selçuk ayrıca, ''Televizyon yoluyla bir uzaktan eğitime başladık. Uzaktan eğitim kısmı dışında da telafi çalışmaları başayacak. Telafinin ne zaman nasıl olağı da Bilim Kurulu'nun önerileri doğrultusunda olacak. Eğitimde elbette kayıplar olacak.  Biz her türlü senaryoya da hazırız. 30 Nisan'a kadar okullarımızın tatil olması, uzaktan eğitimin devam etmesi konusunda bir karar söz konusu.

Yorumlar (2)
hamsi sever 4 ay önce
1000 tl durumu olmayanlara para verecekler.cengiz inşaat aradı beni abi durumum bozuk banada 1000 tl versinler dedi.reyize ileticem diye söz verdim
sbx1 gemi nedir araştırın. 4 ay önce
sbx1 gemi nedir araştırın.
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
29°
açık
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?