Menderes'te Özel Çocuklara Özel Eğitim Merkezi

Menderes'te özel çocuklar için hizmet verecek Yükselişim Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, Menderes Belediye Başkanı Bülent Soylu'nun katılımıyla açıldı.

EĞİTİM 05.06.2016, 13:25 05.06.2016, 15:13
Menderes'te Özel Çocuklara Özel Eğitim Merkezi

10 adet bireysel eğitim dersliği, 5 adet grup eğitim dersliği, iş eğitim atölye odası, veli bekleme odası, fizyoterapi odası, uygulama odası, oyun parkı, görüşme odası, idari odalar ve 500 metrekarelik bahçesi ile eğitim hizmeti verecek Yükselişim Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, 13 kişilik uzman kadrosu ile özel çocuklara özel eğitim verecek. Açılış töreninde konuşan Menderes Belediye Başkanı Bülent Soylu, "İlçemizde açılışını gerçekleştirdiğimiz rehabilitasyon merkezinde devletin büyüklüğünü bugün bir kez daha görmüş olduk. Geçmişte engelli vatandaşlarımıza gösterilmeyen hassasiyet artık katbekat gösteriliyor. Biz yerel yönetimlerde yaptıklarımızla, merkezi hükümetimiz de çıkardığı yasalarla artık engelsiz bir toplumun yolunu açtık. Bugün ilçemize kazandırılan Yükselişim Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi'de bunun bir yansıması. Devlet özel sektör işbirliğiyle artık sessiz çoğunluğun sesi olunuyor. Biz de bu tür seslere her zaman kulak veriyoruz ve yanlarında olarak desteğimizi hissettiriyoruz. Bu vesile ile açılışını gerçekleştirdiğimiz özel eğitim ve rehabilitasyon merkezi ilçemize hayırlı uğurlu olsun" dedi.

Merkezin kurucusu Şeyhmus Hozan ise, Menderes'te farklı bir eğitim sistemi ile özel çocuklara hizmet vereceklerini, merkezlerinin tüm özel çocukların hizmetinde olduğunu söyledi.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
21°
açık
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?