Lojistik öğrencileri mezun oldu

İZMİR Ekonomi Üniversitesi (İEÜ), 47 öğrencisini mezun etti. İEÜ Lojistik Bölümü öğrencileri, firmaların üretimden, stoğa, satılan ürün sayısından alınan malzemeye, personelin takibinden bilgilerin kontrolüne dek kullanılan yazılımın eğitimini aldı. Kurumsal uygulamalar ve yazılım şirketi SAP tarafından uygulamaya alınan üniversite işbirliği dersini tamamlayan öğrenciler, sertifikalarını aldı.

EĞİTİM 20.06.2016, 10:36 20.06.2016, 10:46
Lojistik öğrencileri mezun oldu

İEÜ Mütevelli Heyet Başkanı Ekrem Demirtaş’ın desteğiyle SAP Üniversite İşbirliği Programı’na üye olan İEÜ, SAP lisanslarını ücretsiz olarak öğrencilerinin eğitim ve araştırma faaliyetlerinde kullandı. Ders hakkında bilgi veren İEÜ Lojistik Bölümü Öğretim Görevlisi Aysu Göçer, öğrencilerin kurumsal kaynak planlamasını yalnızca teorik olarak değil aynı zamanda uygulamalı olarak da öğrendiğine dikkat çekerek, “Üniversitemiz, SAP Üniversite İşbirliği Programı’nın İzmir’deki ilk üyesi oldu. Derslerimizde en güncel SAP sistemlerini kullanarak öğrencilerine interaktif bir eğitim ortamı sağlayabildik. Öğrencilerimiz, SAP sertifikasyon programlarına daha kolay ve avantajlı olarak ulaşabildi" dedi.

Birçok firma tarafından SAP sistemlerinin kullanıldığını, öğrencilerin mezun olduktan sonra kariyer ve iş olanakları açısından bir adım önde başladığını belirten Göçer, Lojistik ve Tedarik Zinciri Bilgi Sistemleri dersi kapsamında, SAP Malzeme Yönetimi (MM), Üretim Planlama (PP), Depo Yönetimi (WM), Satış ve Dağıtım Yönetimi (SD) ve Müşteri Hizmetleri Yönetimi (CS) modüllerinin öğrencilere aktarıldığını söyledi.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
31°
parçalı az bulutlu
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?