İTK’lı öğrencilerin biyoloji başarısı

Toronto Üniversitesi tarafından düzenlenen 23. Kanada Ulusal Biyoloji Yarışması’nda İTK'lı öğrenciler önemli başarılar elde etti.

EĞİTİM 22.05.2017, 16:37 22.05.2017, 16:41
İTK’lı öğrencilerin biyoloji başarısı

Toronto Üniversitesi tarafından düzenlenen 23. Kanada Ulusal Biyoloji Yarışması’nda (University of Toronto National Biology Competition) İzmir Özel Türk Koleji Bahattin Tatış Kampüsü ve Büyükçiğli Kampüsü Fen Lisesi öğrencilerinden oluşan Biyoloji Olimpiyat Takımı başarılı sonuçlar elde etti.

İTK Biyoloji Olimpiyat Takımı, toplamda 4 bin 567 öğrenci ve 343 okul arasından Uluslararası okullar sıralamasında dünya 15'incisi, Türkiye’den katılan okullar arasından Türkiye 2'ncisi oldu. 27 Nisan 2017 tarihinde yapılan sınavda İzmir Özel Türk Koleji’ni ve Türkiye'yi  başarı ile temsil eden İTK’lı öğrenciler, yıl boyunca çalışma kampları ile sınava hazırlandı. İTK’yı temsil edecek bilimsel düşünceye yatkınlığı olan öğrenciler, yıl boyunca eğitim düzeylerinin arttırıldığı bir eğitim modeli olan çalışma kamplarında ve Bahattin Tatış Kampüsünde 5 gün boyunca süren biyoloji alanındaki farklı konular üzerinde alanlarında uzman öğretim görevlileri ile çalışarak sınava hazırlandı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner218
Günün Karikatürü Tümü
banner96
37°
açık
banner177
banner178
Anket Tümü
Koronavirüs aşısı olmayanların sinema, tiyatro, spor müsabakaları, konser vs yerlere girişi kısıtlanmalı mı?