İsmail Koncuk sorularına yenisini ekledi 

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi, İYİ Parti Milletvekili İsmail Koncuk'un kendisi hakkındaki iddialarına ilişkin ilk kez gazetemizde Gülsen Candemir imzası ile çıkan iddialara ilişkin açıklama yaptı

EĞİTİM 09.12.2019, 14:49 09.12.2019, 15:58
İsmail Koncuk sorularına yenisini ekledi 

GÜLSEN CANDEMİR/İZ GAZETE - İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Yahşi, "Haber' adıyla kamuoyuna sunulan, iftira içerikli iddialara ilişkin Valilik makamının 29 Kasım 2019 tarihindeki basın açıklamasında, 'Yapılan işlemlerin usulüne uygun ve belgeli şekilde gerçekleştirildiği ve haberlerin gerçeği yansıtmadığı' kamuoyuna duyurulmuştu. Şahsıma ulaşarak tevdi edilen bir ceza söz konusu değildir. Süreç ile ilgili gerekli yasal haklarımı sonuna kadar kullanacağımı kamuoyuna saygılarımla duyururum."şeklinde bir açıklama yaparken, konuyla ilgili Bakanlığa soru önergesi veren İYİ Parti Milletvekili İsmail Koncuk 'ta sosyal medya hesabından yeni bir açıklama yaptı. 

'ÖMER YAHŞİ SUÇSUZ İSE..'

Koncuk, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şunları söyledi: "İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi’ye, kurum parasıyla, ailesini tatile göndermek suçlamasından, müfettişlerce, kademe ilerleme cezası, görevden alınma, suç duyurusu ayrıca kınama cezası teklif edildiği ancak kınama cezasının İzmir Valiliğince uygulanmadığı bilgisi geliyor.Ömer Yahşi’ye teklif edilen kademe ilerleme cezası teklifinin ise, MEB Merkez Disiplin Kurulunca onayladığı ancak cezayı Sn. Ziya Selçuk’un reddettiği de bana iletilen bilgiler içerisindedir. Sn.Selçuk Merkez Disiplin Kurulu kararını neden uygulatmamıştır?Ömer Yahşi suçsuz ise, bunu belirleyecek olan müfettişlerdir. Soruşturmada hata varsa, Ömer Yahşi, buna karşı idare mahkemesine dava açmalıydı. Ancak, cezalar sümen altı edildiği için buna da gerek kalmamıştır.Anlaşılan o ki, MEB Ömer Yahşi dosyasını kapatmak istemiştir. Yazık!" 

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
24°
açık
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?