İlk ders rektörden

İzmir 2016 Uluslararası Öğrenciler Akademisi'nin açılış dersini İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Galip Akhan verdi.

EĞİTİM 11.04.2016, 13:43 11.04.2016, 14:53
İlk ders rektörden

TC Başbakanlık Yurt Dışı Türkler ve Ak aba Topluluklar Başkanlığı ve İzmir Uluslararası Misafir Öğrenci Derneği iş birliğiyle gerçekleştirilen akademinin ilk dersini veren Rektör Prof.Dr. Akhan, öğrencilere kendi öğrenciliğine dair eğitim-öğretim ve sosyo-kültürel alanlara dair tecrübelerini paylaştı. Akademiyi, Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları İzmir Koordinatörü Dr. Fırat Yaldız, İzmir Uluslararası Misafir Öğrenci Derneği Başkanı Doç.Dr. Mehmet Çevik, akademisyenler ve çok sayıda öğrenci izledi.

Rektör Prof.Dr. Galip Akhan, İzmir'in çok kültürlü yapısıyla uluslararası öğrenci hareketlerinde büyük bir avantaja sahip olduğunu söyledi. Prof.Dr. Akhan, “İzmir, uluslararası bilim insanlarını ve öğrencileri cezbedecek her şeye sahip bir kent. İklimi ve jeopolitik öneminin yanında tarih derinliği ve kültür çeşitliliği ile de 'Uluslararası Üniversiteler Kenti 'olma potansiyeli yüksek bir kentimiz var. Üniversite hayatınızı sürdürdüğünüz şehrimizin her türlü olanağından faydalanın. Öte yandan şehirlere anlam veren o şehre yüklediğiniz mana ve anılar olduğunu unutmayın. Çünkü mezun olup ülkelerinize döndüğünüzde umuyorum ki İzmir'i, dostlarınızı, hocalarınızı güzel anılarla, özlemle hatırlayacaksınız. Kültür olarak misafirlerimizi başımızın üzerinde tutarız. İnşallah bunu sizlere hissettiriyoruz" dedi.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
kar yağışlı
Anket Tümü
WhatsApp'ın 'Gizlilik İlkesi'ni güncellemesinin ardından uygulamayı kullanmaya devam edecek misiniz?