İl Milli Eğitim Müdürü eski okulu suçladı

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi, Şehit Ömer Halisdemir Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde yaşanan skandala ilişkin açıklama yaparken İmam Hatip olan yeni okula hiç değinmeden eski okul yönetimini suçladı.

EĞİTİM 28.09.2017, 17:50 28.09.2017, 18:19
İl Milli Eğitim Müdürü eski okulu suçladı

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi, inşaat atıkları arasına atılan büst, Gençliğe Hitabe ve portrelerin temizlenerek yerine konulması, mevcut olan Atatürk köşesinin okula ve ülkeye yakışır şekilde yenilenmesi, bunun yanında bütün okul müdürlerine, okul binalarının en ücra köşelerinin bile aranması talimatını verdi.

Konuya ilişkin açıklama yapan Yahşi, "Devletimize yapılacak hiçbir çirkin hareketi kabul etmeyeceğimiz gibi, devlet büyüklerimize de yapılacak hiçbir saldırıyı kabul etmemiz mümkün değildir. İzmir Fatih Koleji'nde karşılaşmış olduğunuz görüntü de daha önceki görüntüler gibi, terör örgütünün devletimize ve devlet büyüklerimize olan çirkin ve nefret dolu tavrını bizlere gösteriyor. Biz eğitimciler, çocuklarımızın, tarihimizin, devletimizin kirletilmesine asla izin vermeyeceğiz" dedi.

Yapılan açıklamada okulun şu an İmam Hatip Lisesi olarak kullanıldığına hiç değinilmemesi dikkat çekti.

Yorumlar (3)
İzmir 3 yıl önce
Maddi ve manevi eğitim veren okulu içine sindiremiyenlere ağzı açık gözü kapalı olanlarayem olarak hazırlanmış b
İzmir 3 yıl önce
Maddi ve manevi eğitim veren okulu içine sindiremiyenlere ağzı açık gözü kapalı olanlarayem olarak hazırlanmış b
Konak 3 yıl önce
Okullarımızın hepsini devlet kurucumuzu devlet büyüklerimizi itibarsızlaştırıcı küçük düşürücü alaya alıcı her türlü hal ve hareketlerden kaçınmamız gerekir.değerler hepimiz için.
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
27°
açık
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?