İEU öğrencilerinden Cabaret'e kostüm tasarımı

Almanya'daki Theater Spiellust Grubu'nun sahnelediği Cabaret adlı oyunun sahne ve kostüm tasarımı, İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) mensubu tasarımcıların elinde hayat buluyor.

EĞİTİM 19.08.2019, 12:42
İEU öğrencilerinden Cabaret'e kostüm tasarımı

İEÜ Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Moda ve Tekstil Tasarım Bölümü Öğretim Görevlisi Jörn Fröhlich, Almanya'da Theater Spiellust Grubu'nun sahnelediği Grimm ve Gretel, Alis Harikalar Diyarı, Kral Übü oyunlarının ardından Cabaret adlı oyunun da sahne ve kostüm tasarımını tamamladı. Fröhlich'e, İEÜ Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü mezunu Cansu İncesu destek olurken, öğrenciler Yaren Eren, Nazlı Yazaydın, Deniz Osmanoğlu, Beyza Güngör, Melisa Dungan, Yaren Öner, İrem Albayrak, Berna Dumlu'nun tasarımları da oyunda sahnelendi.

Türkiye'nin tasarım alanındaki başarısıyla uluslararası alanda adından söz ettirdiğini belirten Fröhlich, "Türkiye'nin tasarım alanında eğitim kalitesi, uluslararası alanda dikkat çekiyor. Birçok oyunun sahne ve kostüm tasarımını yaptım. Eğitimle birlikte öğrencilerimizin işleri de dikkat çekiyor. Onların yaratıcılığıyla birlikte uluslararası ürünler ortaya çıkıyor. 1920'lerin özgürlük ve eğlence biçimini anlatan Cabaret oyunu sahne aldı. Tasarım çalışmalarımız devam edecek" diye konuştu.

DHA

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
-0°
açık
Anket Tümü
WhatsApp'ın 'Gizlilik İlkesi'ni güncellemesinin ardından uygulamayı kullanmaya devam edecek misiniz?
banner208