Hemşireler mezun oldu

EGE Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi 2015-2016 Eğitim Öğretim Yılı mezunlarını Prof. Dr. Yusuf Vardar MÖTBE Kültür Merkezi’nde yapılan törenle sektöre uğurladı.

EĞİTİM 29.06.2016, 09:22 29.06.2016, 10:06
Hemşireler mezun oldu

Törene EÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yeşim Kirazlı, Ege Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ayfer Karadakovan, öğretim elemanları, öğrenciler ve aileler katıldı. Ege Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi bu yıl bir ilki gerçekleştirerek hem hemşirelik fakültesi hem de hemşirelik yüksekokulu öğrencilerini mezun etti.

Prof. Dr. Karadakovan, “ Ulusal ve uluslararası düzeyde tercih edilen fakültemiz kuruluşundan bu yana 4560 öğrenci mezun etmiştir. Bu yıl Hemşirelik Yüksekokulu’ndan mezun olan 225 öğrenci, Hemşirelik Fakültesi’nden mezun olan 32 öğrenci ile bu sayı 4820’ye ulaşmıştır. Fakültemiz, hemşirelikte lisans eğitimi veren, birey, aile ve toplum sağlığından sorumlu; topluma eğitim, danışmanlık ve sağlık hizmetleri sunan, hemşirelik bilim dallarında araştırma, eğitim, yönetim bilgi ve becerilerine sahip çağdaş hemşireler yetiştirmeyi hedefliyor. Fakültemiz bu yıl bin 728 öğrenciyle eğitimini sürdürmüştür’’ dedi. Dönem birincileri Begüm Kahya ve Şehnaz Yıldızdemir, Dekan Prof. Dr. Karadakovan, mezuniyet kütüğüne plaket çaktılar ve tören kep atımıyla son buldu.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
25°
parçalı az bulutlu
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?