Hedefimiz; Yeşil Üniversite

Ege Üniversitesi Çevre Sorunları Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından Dünya Çevre Günü dolayısıyla “I. Çevre Şenliği” etkinliği Ege Üniversitesi Yusuf Vardar-MÖTBE- Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Etkinliğe Ege Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yeşim Kirazlı, Çevre Sorunları Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Nuri Azbar, Fen Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Nadide Kazancı, Diş Hekimliği Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Necdet Erdilek, Su Ürünleri Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Uğur Sunlu, öğretim elemanları ve öğrenciler katıldı.

EĞİTİM 07.06.2016, 11:34 07.06.2016, 11:34
Hedefimiz; Yeşil Üniversite

Etkinlik hakkında bilgi veren Prof. Dr. Nuri Azbar, “Üniversitemizin ve Çevre Merkezimizin ‘Yeşil Üniversite-Yeşil Kent’ hedefi ile düzenlediği çevre şenliği amaçlarımıza ulaşamak arzusundayız. Yeşil Üniversite, kendi atığını bertaraf edebilen, yenilenebilir enerji kaynaklar kullanan, karbon deşarjını minimuma indirebilen, çevre farkındalığı yaratan ve bu konularda öncülük edebilen üniversitedir” dedi.

Prof. Dr. Azbar; çevre farkındalığı yaratmak amacıyla düzenlenen “Çevre Şenliği”ne üniversitemiz birimlerinden; Su Ürünleri Fakültesi, Diş Hekimliği Fakültesi, Ziraat Fakültesi, Fen Fakültesi Kimya Bölümü, Mühendislik Fakültesi Biomühendislik Bölümü ve Gıda Mühendisliği Bölümü, Çocuk Eğitimi Araştırma Merkezi ve Nükleer Bilimler Enstitüsü’nün destek verdiğini söyledi.

Son olarak etkinlik içerisinde fotoğraf sergisi, çevre deneyleri, atıklarla bilim, kâğıt atölyesi gibi etkinliklerin yer aldığını ifade eden Prof. Dr. Azbar, Çevre Şenliğinin çocukların çevreye olan ilgilerinin ve farkındalıklarının arttırılması için önemli katkılar sağlayacağını düşündüğünü belirtti.

 

Ege Ajans - Mehmet Aydoğan-Mehmet Güllüce

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
29°
az bulutlu
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?