Doğa Koleji Öğretmenleri’nden İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne dilekçe

Maaşlarının üç buçuk aydan bu yana alamayan Doğa Koleji Öğretmenleri İş Kanunu’nun 34. Maddesi çerçevesinde yasal iş görmekten kaçınma haklarını kullanacaklar.

EĞİTİM 16.12.2019, 17:31
Doğa Koleji Öğretmenleri’nden İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne dilekçe

TUGAY CAN / İZ GAZETE - İzmir’de ve Türkiye genelinde maaşlarını alamayan Doğa Koleji öğretmenlerinin hak arama mücadelesi devam ediyor. İzmir Doğa Koleji’nde çalışan bir grup öğretmen İzmir İl Eğitim Müdürlüğü’ne dilekçelerini ilettiler.

İŞ GÖRMEKTEN KAÇINMA HAKKI

3 ayı aşkın süredir maaşlarını alamayan Doğa Koleji Öğretmenleri verdikleri dilekçede İş Kanunu’nun 34. Maddesi çerçevesinde yasal iş görmekten kaçınma hakkını kullanacaklarını ifade ettiler. Gazetemize konuşan mağdur öğretmenler “Maaşlarımızı alamadiğimiz için yaşamsal ihtiyaçlarımızı dahi karşılayamayacak hale duruma geldik, kiralarımızı, kredi kartı borçlarımızı ödeyemiyor, okula gidiş-dönüş için yol paramızı dahi denkleştiremiyoruz. Kurumun ve bizim geleceğimiz adeta belirsizdir, birçok arkadaşımız sözleşmesini fesih etmek zorunda kalmışlardır. Çalıştığımız kurum bununla da yetinmeyip çeşitli göz korkutma ve mobbing uygulamalarıyla bizleri ücretsiz bir şekilde çalışmaya zorlamaktadır” açıklamasında bulundular.

Yorumlar (1)
kamil 4 ay önce
iktidara gelirken 2 bin tl tutarında dersaneleri kapatıcaz diyenlerin.30 bin tl ye kolej,i sokmaları enteresan bir durum ve vatandaşın buna para ödemesi ayrı bir durum kerhaneye yazılmak gibi
banner96
banner178
15°
parçalı bulutlu
Günün Karikatürü Tümü
Anket Tümü
Koronavirüs sebebiyle sokağa çıkma yasağı ilan edilmeli mi?