Devlet zarar etmesin diye kapatılacak

Bir köy okulu daha kapatılmasın diye mücadeleye başladılar. Urla’nın Bademler Köyü Ortaokulu, öğrenci sayısı yetersiz diye kapatılmak isteniyor.

EĞİTİM 11.12.2019, 13:26
Devlet zarar etmesin diye kapatılacak

GÜLSEN CANDEMİR/İZ GAZETE - Urla'nın Bademler Köyü Ortaokulu'nun önümüzdeki yıl öğrenci kaydı almayacağını öğrenen köy halkı harekete geçti. Okullarının kapatılmamasını isteyen veliler, başarılı insanlar yetiştirmiş okullarının kapatılmaması istiyor. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile görüşen veliler, taleplerini dile getirirken İlçe Milli Eğitim Müdürü'nün kendilerine gerekçe olarak, "Öğrenci sayısı düştü, devlet zarar ediyor." dediği iddia edildi.

KAYITLARA KAPATILDI

Yönetmeliklere göre öğrenci sayısı 40'ın altına düşen okullar kapatılıyor. Yönetmeliği uygulayan okul idaresinin, önümüzdeki eğitim öğretim dönemi için öğrenci kayıtlarını kapattığı öğrenildi. Köy halkı ise okullarının kapatılmasına karşı çıkıyor. Köy salonunda toplantı yapan veliler, yapabileceklerini değerlendirmeye aldı. Bir komisyon oluşturan Bademler Köyü velileri, içerisinde kütüphanesi, laboratuarı, satranç odası, müzik odası bulunan okullarının kapatılmamasını için mücadeleye başlayacağını duyurdu.


 

Yorumlar (1)
mehmet 9 ay önce
camileri kapatın imamlar normal inşaat içinde çalışsın,asgari ücrete ev kirasını kendi ödesin,yol ücretini kendi cebinden versinler asalak olarak vatandaşa yük
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
20°
açık
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?