Defileyle veda edecekler

Ekonomi Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü son sınıf öğrencileri, mezuniyet defilesi gerçekleştirecek.

EĞİTİM 22.05.2017, 11:23 22.05.2017, 11:23
Defileyle veda edecekler

Ekonomi Üniversitesi Tören Alanı'nda gerçekleştirilecek mezuniyet defilesinde, öğrenciler, 'moda sanatı sever' temasından esinlenerek oluşturdukları hazır giyim kıyafetlerini, davetlilerin beğenisine sunacak. İEÜ Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ender Yazgan Bulgun, öğrencilerin dört yıllık öğrenim hayatları boyunca uygulamalı ve teorik derslerin yanı sıra farklı etkinliklerle bakış açılarının zenginleştiğini, mezuniyet defilesiyle öğrencilerin ürünlerinin sergileneceğini söyledi. Prof. Dr. Bulgun, öğrencilerin 2017 mezuniyet koleksiyonlarında 20. yüzyıl sanatının moda tasarımı üzerine bırakabileceği etkiler üzerine yoğunlaştığını ve bunları hazır giyime yansıttıklarını kaydetti.

Moda ve sanatın kendilerine özgü ifade etme yöntemleriyle dünya üzerindeki köklü değişimleri yansıttığını aktaran Prof. Dr. Bulgun, "Öğrencilerimiz, bir sanatçı veya 20. yüzyıla ait bir sanat dönemini inceledi. Güz döneminden oluşturdukları deneysel çalışmaları bu dönemde hazır giyime uyarladılar. Öğrencilerimiz stil, sezon ve hedef kitle ölçütlerini göz önünde bulundurarak araştırmalarını bir hazır giyim koleksiyonuna dönüştürdü. 9 öğrencimizin 90 parça koleksiyonu oluştu. Defilenin koreografisini Akif Yörük hazırladı" dedi.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
13°
parçalı bulutlu
Anket Tümü
Covid-19 önlemleri kapsamında hayata geçen açık alanlarda sigara içme yasağı hakkında fikriniz nedir?