Bu yılbaşı panayırı o çocuklar için yapıldı

'Küçücük gözlerde bir ışık, minicik yüreklerde bir umut olacağız.'

EĞİTİM 01.01.2017, 13:42 01.01.2017, 13:42
Bu yılbaşı panayırı o çocuklar için yapıldı

İTÜ GVO Geleneksel Yılbaşı Panayırı'ndan elde edilen gelirler, onkoloji hastası çocuklar ve aileleri yararına faaliyet gösteren KİTVAK'a (Kemik İliği Transplantasyon ve Onkoloji Hastanesi Kurma ve Geliştirme Vakfı)bağışlanacak. 

İTÜ GVO Geleneksel Yılbaşı Panayırı, İTÜ İzmir Okulları kampusünde gerçekleşti. Panayır alanının kapalı bölümünde Okul Aile Birliği'nin katkılarıyla hazırlanan birbirinden renkli stantlarda velilerin hazırladığı, pasta, börek ve içecekler satışa sunuldu. Etkinlik kapsamında ilkokul 2-3 ve 4 sınıf öğrencileri yılbaşı kostumleriyle müzik ve dans gösterisi sundu. Yeni yıl şarkıları da okuyan öğrenciler büyük alkış aldı. Öte yandan İTÜ GVO Spor Kompleksi'nde eğlenceli spor aktiviteleri düzenlendi. Panayırdan elde edilecek gelir onkoloji hastası çocuklar ve aileleri yararına faaliyet gösteren KİTVAK'a bağışlanacak. 

 OKUL YÖNETİCİLERİNE TEŞEKKÜR PLAKETİ 

 KİTVAK Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Soncul, İTÜ Geliştirme Vakfı İzmir Okulları Kurucu Temsilcisi / Genel Müdürü Esra Sandalcı Adam ve Okul Aile Birliği Başkanı Sevinç Aydın'a vakıflarına yaptığı katkılardan dolayı teşekkür plaketi verdi. Konuşmasında milletimizin en temel değerleri olan dayanışma ve yardımlaşmayı hep birlikte yaşamak için böyle bir etkinlik düzenlediklerini anlatan Adam, "Öğrencilerimiz bizim en büyük destekçilerimizden. Onlara yaşam becerilerini kazandırmaya çalışırken onların aynı zamanda sağduyulu, yardımsever bireyler olmalarını çok önemsiyoruz. Bugün başta öğrencilerimiz olmak üzere herkes el ele örnek bir dayanışma örneği sergiledi. Bu dayanışma örneği sonunda elde ettiğimiz tüm gelirleri KİTVAK Vakfı'na bağışlayacağız. Küçücük gözlerde bir ışık, minicik yüreklerde bir umut olacağız. Bu güzel organizasyona ev sahipliği yapan öncelikle okul aile birliğimize, annelerimize, öğretmenlerimize, öğrencilerimize destek veren tüm İzmirlilere teşekkür ediyorum. 2017 yılının ülkemize barış, birlik, beraberlik aydınlık günler getirmesini diliyorum" dedi. 

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
24°
açık
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?