Bornova’ya bir kütüphane daha

Yoğun ilgi gören törende konuşan Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila ise “2014-2019 yılları arası hizmet dönemi kadınların, çocukların ve engellilerin dönemini olacaktır” sözünü hatırlatarak, “Daha aydınlık yarınlar için Büyük Önderimiz Atatürk’ün izinde yürümeye devam edeceğiz. Her şey geleceğimiz olan çocuklarımız için” diye konuştu.

EĞİTİM 25.12.2018, 09:41 25.12.2018, 09:47
Bornova’ya bir kütüphane daha

Çalışmalarını CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan öncülüğünde sürdüren gönüllü Cumhuriyet Kadınları ve Ege Beşiktaşlı İş Adamları Derneği’nin desteği ile hazırlanan Cumhuriyet Kütüphanesi, eski köy yerleşimi olan Karaçam’da açıldı.

2014 yerel seçimleri ile birlikte mahalle statasü alan Çamiçi’ndeki kütüphanenin açılışı, yoğun katılımla gerçekleşti. Zeybek gösterileri ile renklenen törende, CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan, Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, Ege Beşiktaşlı İş Adamları Derneği’nin yöneticileri ve Karaçam Muhtarı Yaşar Göktaş çocuklarla birlikte kesti.

BAKAN: EKMEĞİMİZE KİTABI KATIK ETMELİYİZ

İyi siyasetçilerin gelecek seçimleri, iyi devlet devlet adamlarının ise gelecek nesilleri düşündüğünü söyleyen CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan, “Biz buraya seçim çalışması yapmaya, oy istemeye gelmedik. Biz bu köydeki çocuklarımıza katkıda bulunmaya geldik.” dedi. Türkiye Cumhuriyeti’nin ikinci Cumhurbaşkanı İsmet İnönü’nün, “Bu ülkede Cumhurbaşkanından sade vatandaşına, generalinden erine ekmeğimize kitabı katık ettiğimizde çağdaş uygarlık seviyesine ulaşacağız” sözünü hatırlatan Bakan, işte bu amaçla Cumhuriyet Kütüphaneleri projesini hayata geçirdiklerini söyledi.

ATİLA: 'HER ŞEY GELECEĞİMİZ OLAN ÇOCUKLARIMIZ İÇİN'

Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila ise Murat Bakan meclisin en çalışkan milletvekillerinden biri olarak İzmir'i en iyi şekilde temsil ettiğini belirterek, “Sayın Bakan daha önce ekip arkadaşları ile birlikte Kayadibi , Çamiçi ve Altındağ Atatürk Kültür Merkezimizi de birer kütüphane kazandırmıştı. Ege Beşiktaşlı İş Adamları Derneği ile de daha önce engelli çocuklarımıza yönelik oyuncak projelerini hayata geçirmiş, Süleyman Seba Heykelini birlikte açmıştık. Bu anlamda bizlerle birlikte olan herkese çok teşekkür ediyorum. Herşey geleceğimiz olan çocuklarımız için” dedi. Konuşmasının sonunda; “2014-2019 yılları arası hizmet dönemi kadınların, çocukların ve engellilerin dönemini olacaktır” sözünü hatırlatan Başkan Atila, daha aydınlık yarınlar için Büyük Önderimiz Atatürk’ün izinde yürümeye devam
edeceklerini söyledi.

Karaçam Muhtarı Yaşar Göktaş, “Bugün köyümüz için çok özel bir gün” derken, mutluluğunu kelimelerle ifada edemediğini söyledi. Ege Beşiktaşlı İş Adamları Derneği Asbaşkanı İsmail Ayduk, başta Cumhuriyet Kadınları olmak üzere kütüphanenin kurulmasına katkı koyan herkese teşekkür ederken, konuşmasının ardından Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila’ya imzalı forma hediye etti. 

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
22°
parçalı bulutlu
banner177
banner178
Anket Tümü
Sizce Türkiye'nin en önemli ana gündemi ne olmalı?