Bornova Anadolu Lisesi öğrencilerinden öğretmenlerine klipli veda: Asla yalnız yürümeyeceksiniz

Bornova Anadolu Lisesi (BAL) öğrencileri, 'norm kadro' nedeniyle başka okullara gönderilen 58 öğretmene, "Asla yalnız yürümeyeceksiniz" mesajıyla veda etti. Öğrenciler veda törenini video klip haline getirdi.

EĞİTİM 11.10.2016, 15:15 11.10.2016, 15:18
Bornova Anadolu Lisesi öğrencilerinden öğretmenlerine klipli veda: Asla yalnız yürümeyeceksiniz

İz GazeteGeçtiğimiz yıllarda proje okulu kapsamına alınan Bornova Anadolu Lisesi'nde (BAL) bu sene başında 4 ve 8 yılı dolduran öğretmenlerin norm fazlası ilan edilip tayinleri istendi. 120 öğretmenin bulunduğu okulda 58 öğretmen bu sebeple başka okullara gönderildi. BAL öğrencileri de okullarından gönderilen öğretmenlerine hazırladıkları klip ve "Asla yalnız yürümeyeceksiniz" mesajıyla veda etti.

Bornova Anadolu Lisesi'nde öğrencilerin öğretmenlere vedası, öğrencilerin tamamının katılımıyla geçti. BAL öğrencileri bunun bir veda değil yeni bir mücadeleye başlangıç olduğunu vurguladı ve AKP'nin okullarından gönderdiği öğretmenlerine seslendi: Asla yalnız yürümeyeceksiniz...

Öğretmenlerine vedayı video klip haline getiren BAL öğrencileri, sosyal medyada videoyu şu notla paylaştı:  "Okulumuzun 'proje okulu' olması sonucu öğretmenlerimizden koparıldık. Bunun acısını yüreğimizin derinliklerinde duyuyoruz. Öfkeliyiz, okulumuzun yıllardır süre gelen geleneğini parçalamak istiyorlar. BAL'ın aydınlık geleceğini çöpe atmak istiyorlar. Bizler kocaman bir aile olduğumuzu söylerdik hep, o aileyi parçalamak istiyorlar. Ama BAL'dan geçmek demek asla yalnız olmamak demek. Biz öğrenciler, bizlere dünyanın aydınlık bir yer olabileceğini öğreten öğretmenlerimize kalpten bağlıyız. Biliyoruz, bizler BAL'lıyız ve bizi seven insanlar hep arkamızda, tıpkı bizim onlar için daima olacağımız gibi."

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
23°
parçalı bulutlu
Anket Tümü
Koronavirüs sebebiyle sokağa çıkma yasağı ilan edilmeli mi?