Bilal Erdoğan'ın vakfı, bu yaz Atatürk Lisesi'nde eğitim vermedi!

İzmir Atatürk Lisesi’nde tepkilere neden olan TÜGVA eğitimlerinin bu yaz yapılmadığı görüldü. Velilerin, öğrencilerin tepki gösterdiği laiklik karşıtı eğitimin verildiği kurslar, kamuoyundan büyük tepki almıştı.

EĞİTİM 12.09.2019, 09:59
Bilal Erdoğan'ın vakfı, bu yaz Atatürk Lisesi'nde eğitim vermedi!

GÜLSEN CANDEMİR/ İZ GAZETE- Tarihi İzmir Atatürk Lisesi’nde son iki yıldır yapılan Bilal Erdoğan’ın yöneticisi olduğu TÜGVA’nın yaz eğitimlerinin bu yıl gerçekleştirilmediği ortaya çıktı. Kız ve erkek öğrencilerin ayrı oturtularak eğitim aldığı TÜGVA’nın eğitimlerine okul öğrencileri ilgi göstermemiş, katılanlar ise eleştirel görüşlerini ifade etmişti. İzmir kamuoyunda büyük tepkilere neden olan ve Türkiye kamuoyunda da ses getiren, TBMM’ye kadar taşınan eğitimlerin bu yıl yapılmamış olması Mezunlar Derneği tarafından da olumlu karşılandı. Eğitimlerin bir yıl yapıldığını ikinci yıl ise belirlenen süre tamamlanmadan bitirildiğini söyleyen İzmir Atatürk Lisesi Mezunlar Derneği Başkanı Murat Saraç, durumdan memnun olduklarını ifade etti.

Tarihi lise, yetiştirdiği sayısız başarılı isimle anılırken, TÜGVA gibi gerici bir vakfın laiklik karşıtı yaptığı eğitimler büyük tepki çekmişti. Verilen seminerlerden birisinde ise hak ve batıl karşılaştırılması yapılarak, “Hakkın bugünkü temsilcisi, Milli Görüş hareketidir” diyerek siyasi bir hareketin propagandası yapılmıştı. Günlerce eylemlerin yapıldığı okul uzun süre gündemde kalmıştı.  

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
parçalı bulutlu
Anket Tümü
WhatsApp'ın 'Gizlilik İlkesi'ni güncellemesinin ardından uygulamayı kullanmaya devam edecek misiniz?
banner208