Balçova’da gençlere YKS desteği

Balçova Belediyesi Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı’na girmiş gençlerin tercihlerini yapmalarında yardımcı olmak için ücretsiz destek vermeye başladı.

EĞİTİM 02.08.2018, 10:53
Balçova’da gençlere YKS desteği

Milyonlarca gencin üniversiteye girmek için katıldığı Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçları açıklandı. Sınava giren gençler şimdi aldıkları puana göre girmek istedikleri üniversiteleri tercih edecekler. Eğitim kurumlarına ve gençlere yönelik hizmetleriyle vatandaşların takdirini kazanan Balçova Belediyesi, değişen sistem ile doğru tercih yapmakta zorlanan öğrencilere ücretsiz danışmanlık hizmeti verecek. Öğrenciler 14 Ağustos’a kadar Ata Caddesi, İncarialtı ve AVM’lerde kurulacak standlarda YKS danışmanlık hizmeti alabilecek.

Göreve geldikleri günden itibaren eğitime özel bir önem verdiklerini ifade eden Balçova Belediye Başkanı Mehmet Ali Çalkaya “Çocuklarımız yıllardır verdikleri emeğin sonunda bir sınava giriyorlar. Emeklerinin boşa gitmemesi için doğru tercih yapmaları çok önemli. Bu yıl başlattığımız bir uygulama ile gençlerimiz uzmanlar ile birlikte YKS tercihlerini kısa sürede yapabilecekler. Biz her platformda ülkemizin tek kurtuluşunun eşit ve kaliteli eğitimden geçtiğini vurguluyor hizmetlerimizi de bu çerçevede yapıyoruz. Tek amacımız gençlerimizin istedikleri bölümleri kazanıp başarılı bir eğitim hayatı geçirmeleri” diye konuştu.

Yorumlar (0)
banner96
banner178
parçalı bulutlu
Günün Karikatürü Tümü
Anket Tümü
İstanbul hezimetinin ardından AKP iktidarı erken seçime gider mi?