Bakan Selçuk'un kararına tepki yağıyor: 'Okul öncesi öğretmenleri çocuk bakıcısı mı?'

Milli Eğitim Bakanlığı, resmi ve özel tüm anaokulu, ana sınıfı ve uygulama sınıflarında, yüz yüze eğitim kararının devam edeceğini duyurdu. Eğitim-İş İzmir 2 Nolu Şube Başkanı Ahmet Cangı, bu karara yönelik, "Okul öncesi öğretmenlerimiz çocuk bakıcısı mı" ifadelerini kullanırken sosyal medyada 'Okul öncesi aşıyı mı buldu' tagı açıldı.

EĞİTİM 22.11.2020, 19:02 23.11.2020, 11:10
Bakan Selçuk'un kararına tepki yağıyor: 'Okul öncesi öğretmenleri çocuk bakıcısı mı?'

DUYGU KAYA/ İZ GAZETE- Geçtiğimiz günlerde okullarda uzaktan eğitim kararı alınmış ama Milli Eğitim Bakanlığı yaptığı açıklamayla okul öncesi eğitim kurumlarının bu kararın dışında tutulacağını ve bu okullarda yüz yüze eğitimin devam edeceğini duyurmuştu.

MEB'in açıklamasında, ""Resmi ve özel tüm anaokulu, ana sınıfı ve uygulama sınıflarında haftada 5 gün yüz yüze eğitim yapılmasının uygun olacağı değerlendirilmiştir" ifadeleri yer aldı. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un bu kararı açıklarken kullandığı ‘çalışan anneler’ ifadesi ayrıca dikkat çekti.

'ANAOKULU ÖĞRETMENLERİ ÇOCUK BAKICISI MI?'

Bu karar birçok tepkiye sebep olurken Eğitim-İş İzmir 2 Nolu Şube Başkanı Ahmet Cangı ise gazetemize yaptığı açıklamada, "Tamamen sermayeye yönelik bir karar alındı, çocukların bir yerde bakılması gerekiyordu bunun çözümünü de okul öncesi eğitimi tekrar yüz yüze düzenlemeye alarak buldular. Okul öncesi öğretmenleri ile ilgili bir aşı mı bulundu, buradaki öğretmenlerimiz mağdur olmayacak mı, sıkıntıya düşmeyecek mi? Ya da okul öncesi öğretmenlerimiz, öğretmen değil de çocuk bakıcısı mı" ifadelerini kullandı.

'OKUL ÖNCESİ AŞIYI MI BULDU?'

Öte yandan okul öncesi öğretmenlerinin mağduriyetine yönelik Twitter'da tag açıldı. Bazen ironik bazen sert tepkilerin yer aldığı tagın başlığı ise, "Okul öncesi aşıyı mı buldu?" sorusu oldu.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
15°
parçalı bulutlu
Anket Tümü
Covid-19 önlemleri kapsamında kapalı olan 'restoran ve cafeler' tekrar açılmalı mı?
banner208