Altıok, Yılmaz'a kitapları sordu

CHP Genel Başkan Yardımcısı Zeynep Altıok, okullarda, müfredata alınan ve öğrencilere dağıtılan ders kitapları ve halk kütüphanelerine alınan kitap, dergi ve gazetelerin seçimi hakkında Meclis'e soru önergesi verdi. Altıok, şu soruların Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz ve Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı tarafından yanıtlanmasını istedi.

EĞİTİM 20.06.2016, 15:04 20.06.2016, 15:06
Altıok, Yılmaz'a kitapları sordu

 "Okullarda, müfredata alınan ve öğrencilere dağıtılan ders kitapları hangi bilimsel kriterlere göre belirlenmektedir ve kimler tarafından hazırlanmıştır? Söz konusu ders kitapları son beş yılda hangi yayınevlerine bastırılmıştır? Okutulan ders kitaplarının hazırlanmasının, Talim Terbiye Kurulu'ndan alınıp özel yayınevlerine verilmesinin gerekçeleri nelerdir? Son beş yılda, yıllar itibarıyla okullara dağıtılan ders kitapları hangileridir? Bu kitapların, Bakanlığa olan basım ve dağıtım maliyeti kaç TL'dir?

 Yüz temel eserin seçimi hangi kriterlere göre yapılmaktadır? Kimler tarafından belirlenmiştir? Son 5 yılda Yüz Temel eser hangi yayınevlerine bastırılmıştır?

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
21°
açık
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?