112 sağlıkçı kep attı

İZMİR Katip Çelebi Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu, mezunlarını törenle uğurladı. Ağız ve Diş Sağlığı, İlk ve Acil Yardım, Yaşlı Bakımı ve Fizyoterapi programlarından mezun olan 112 genç sağlıkçı, ailelerinin de katıldığı törende kep attı.

EĞİTİM 19.06.2016, 10:24 19.06.2016, 11:47
112 sağlıkçı kep attı

Katip Çelebi Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokul Müdürü Yrd. Doç. Dr. Mustafa Soyöz’ün ev sahipliğinde düzenlenen törene, Rektör Prof. Dr. Galip Akhan, dekanlar, akademisyenler, ve çockularını öğrencileri cübbe ile görmenin mutluluğunu yaşayan aileler katıldı. Yüksekokul ve bölüm birincisi Sabriye Akar yaptığı veda konuşmasında insanların en zor zamanlarında yaşama tutunmalarını sağlamanın, tarifi zor bir duygu olduğunu belirtti. Akar, paramediği meslekten ziyade, hayat kurtarmak olarak gördüklerini söyleyerek, mesleklerini kendilerine en iyi şekilde öğreten hocalarına, her zaman destekçileri olan ailelerine teşekkür etti.

Yüksekokul Müdür Yrd. Doç. Dr. Mustafa Soyöz de, 2013 yılında üç program ile akademik hayata başladıklarını, şu an dört programda 300 öğrenciye ulaştıklarını belirtti. Yrd. Doç. Dr. Soyöz, her biri bir fakülte değerinde olan programlarının ders ve iş yükünü hafifletmede destek olan Tıp, Diş Hekimliği ile Sağlık Bilimleri Fakültesi yöneticileri ve öğretim üyelerine teşekkür etti. Mezun gençlere seslenen Soyöz; “Sağlık sektörünün ihtiyaç duyduğu insan gücünü yetiştirmeyi hedefliyoruz. Geleceğiniz için yaşam boyu öğrenmeyi ilke edinmelisiniz ve kendinizi her alanda sürekli geliştirme gayreti içinde olmalısınız. Hangi alanda olursanız olun, farklı olmaya ve farklılık yaratmaya çalışın" dedi. Rektör Prof. Dr. Galip Akhan da sağlık alanı mezunlarının istihdam sorunu yaşamadığını belirterek “Öyle ki şu anda bile, kurumlardan birimize eleman talepleri alır durumdayız. Tercih edilme oranındaki ciddi artış ve istihdam sıkıntısının olmaması bir yana, mezun olduğunuz okul size günlük yaşamınızda da çok büyük katkı sağlayacaktır. Sevgi her şeyin ilacıdır; sizlerin iyi birer sağlıkçı ama aynı zamanda iyi birer birey, hastalar ve yakınlarıyla iletişimi kuvvetli birer beyaz önlüklü olacağınızdan hiç şüphem yok" dedi.

Törende sahne alan Müzik Bölümü Öğretim Görevlisi Mücahit Yalçın Öztüfekçi ile öğrenciler; Kadir Ağardır ve Doruk Can Mutlu’nun icra ettiği müzik dinletisi beğeniyle takip edildi. Okul birincisinin mezuniyet kütüğüne plaket çakmasının ardından mezuniyet andı içen genç sağlıkçılar, kep atarak mesleğe ilk adımı attı.

İZMİR, (DHA)

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
29°
kapalı
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?