Koronavirüsü aşısını durdurdular; 4 sağlık çalışanı fenalaştı

Koronavirüsüne karşı geliştirilen aşılar birçok ülkede kullanılmaya başlandı... Koronavirüsü aşılarına acil kullanım onayı çıkaran ABD'de ise yeni bir tartışma başladı. Aşı olanların alerjik reaksiyon göstermeleri ve fenalaşmaları ülkede paniğe sebep oldu. Son örnek Chicago'daki bir hastanede yaşandı.

COVİD-19 20.12.2020, 09:53 20.12.2020, 10:06
Koronavirüsü aşısını durdurdular; 4 sağlık çalışanı fenalaştı

Dünya çapında 76 milyondan fazla insana bulaşan koronavirüsüne karşı birçok ülkede aşılama süreci başladı. Dünyanın farklı ülkelerindeki şirketlerin büyük bir çabayla bir yıldan kısa bir süre içinde geliştirdiği aşılar bazı ülkelerde kullanılmaya başlandı.

Sözcü'nün aktardığı habere göre, ABD’de aşılama süreci devam ederken yeni bir endişe belirdi. Geçen haftalarda koronavirüsü aşısı olan iki sağlık çalışanının fenalaşması ve nefes darlığı yaşamasının ardından önceki gün benzer bir olay Chicago’daki Advocate Condell Tıp Merkezi’nde yaşandı. Tıp merkezinde çalışanlar aşı olurken, dört sağlık çalışanı aşıdan sonra alerjik tepki gösterdi.

Libertyville’de bulunan hastanede çalışan dört kişiden üçünün hafif belirtiler gösterdiği belirtilirken bir kişinin ise durumunun ağır olduğu kaydedildi. Yetkililer diğer üç kişinin semptomlarının da ciddi olduğunu ve bu kadar ağır geçmesine şaşırmadıklarını söyledi. Yetkililer hafta sonu aşılama sürecinin durdurulduğunu ve pazar günü devam edeceğini de açıkladı.

YETKİLİLERDEN AÇIKLAMA GELDİ

Lake County Sağlık Departmanı konuyla ilgili bir açıklama yayınladı.

Açıklamada, “Covid-19 aşı süreci Lake County’de devam ederken biz de gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Aşılarda yan etki ve reaksiyonu gözlemlemek aşıların standart prosedürü. Bu şaşırtıcı bir durum değil zira bazı insanlar aşıya diğerlerinden farklı tepki verebilir” denildi.

Yorumlar (1)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
üzeyir 8 ay önce
ölen doktor varsa virüsten, ki var.kasiyer ölmüyorsa o zaman, coronadan insanların korkması için doktorları hedef alıp öldürüyorlar toplumu korkutmak adına.virüsü serbest bırakamıyorlar kendileride ölür diye.kontrollu şekilde saglık çalışanları hedef halinde korkutarak maske taktırmak,sokaga salmamak,ceza uygulamak,kişileri birbirine maske tak diye tenkit ettirip korkutmak,sosyal mesafe diye kişilerin birlik ve beraber olmasını engellemek çabası var uyanık olun tetikçi televizyoncuları dinlemeyin
banner218
Günün Karikatürü Tümü
banner96
37°
açık
banner177
banner178
Anket Tümü
Koronavirüs aşısı olmayanların sinema, tiyatro, spor müsabakaları, konser vs yerlere girişi kısıtlanmalı mı?