İngiltere Sağlık Bakanı: 'Yeni mutasyon kontrolden çıktı'

İngiltere Başbakanı Boris Johnson'ın, "Virüs mutasyona uğradı, yeni tip virüs yüzde 70 daha bulaşıcı" sözleri üzerine bir açıklama yayınlayan, Sağlık Bakanı Matt Hancock, "Kontrolü kaybettik" dedi.

COVİD-19 20.12.2020, 16:39
İngiltere Sağlık Bakanı: 'Yeni mutasyon kontrolden çıktı'

İngiltere Başbakanı Boris Johnson dün yaptığı, “Mutasyon geçirmiş koronavirüs öncekine göre yüzde 70 daha bulaşıcı” açıklamasının ardından bugün kabineden kritik bir açıklama geldi.

İngiltere Sağlık Bakanı Matt Hancock, mutasyona uğramış yeni koronavirüsün kontrolden çıktığını açıkladı. Sky’da Sophy Ridge’in programına katılan Hancock, “Vaka sayısında adeta patlama yaşandı ve gidecek çok yolumuz var. Aşılar tamamlanmadan kontrol altına almak çok zor gözüküyor” dedi.

'TAHMİN ETMİYORDUK'

Sözcü'de yer alan habere göre, mutasyona  uğramış koronavirüsün kontrolden çıktığını vurgulayan Hancock, “Orijinal planımızda virüsün mutasyona uğrayacağına dair bir bilgimiz yoktu. Mutasyona uğramış virüsün bu kadar hızlı yayılacağını tahmin etmiyorduk. VUI-202012/01 ismi verilen bu virüsün orijinal koronavirüse göre daha hafif olduğuna dair bir kanıt yok” dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Günün Karikatürü Tümü
banner96
37°
açık
banner177
banner178
Anket Tümü
Koronavirüs aşısı olmayanların sinema, tiyatro, spor müsabakaları, konser vs yerlere girişi kısıtlanmalı mı?