Spora verdikleri önemin altını çizen aynı zamanda Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Spor Yönetimi bölümünden mezun olan İnal, “spor geçmişine ve genç nüfusuyla spor potansiyeline sahip Bornova’mızda spor sahalarının sayısını arttıracak ve sahalarımızı modern hale getireceğiz. Ahlaklı, erdemli, spor kültürünün önemine varmış ve toplumun tamamına karşı duyarlı yurttaşlar yetiştirmeye dönük çalışmalarımızdan bir adım bile ödün vermeyeceğiz” dedi.

'ÖZENDİRMEK ÖNCELİĞİMİZ OLACAK'

Sporun ve sporcunun sesine kulak vereceklerinin altını çizerek sözlerine başlayan İnal, “Göreve geldiğimizde atacağımız en önemli adımların başında fırsat eşitliği geliyor. Bunu sporda da zaman kaybetmeden hayata geçirecek fırsat eşitliğini sağlamak amacıyla gerekli düzenlemeleri ve çalışmaları yapacağız. Gençlerimizin eğitim hayatları ile spor kariyerlerini birlikte sürdürebilmeleri için belediye olarak sorumluluk alacak, bünyemizde düzenlediğimiz kurslarla bu ihtiyaca cevap vereceğiz. Kentimizdeki öğrencilerin amatör spor dallarına katılımını kolaylaştırmak ve özendirmek önceliğimiz olacak” dedi.

'ELİMİZİ TAŞIN ALTINA KOYACAĞIZ'

Bornova’nın spor alanında köklü bir geçmişe sahip olduğunu söyleyerek sözlerine devam eden İnal, “Türkiye’nin ilk futbol, ilk atletizm ve bisiklet müsabakaları Bornova’da gerçekleştirildi. Golf ve teniste de ilkler Bornova’da yaşandı. Kentimizin ne kadar köklü bir spor geçmişine sahip olduğunu biliyoruz. Ve bu bilinçle hareket edecek yatırımlarımızı bu çerçevede gerçekleştireceğiz. Ahlaklı, erdemli, spor kültürünün önemine varmış ve toplumun tamamına karşı duyarlı yurttaşlar yetiştirmeye dönük çalışmalarımızdan bir adım bile ödün vermeyeceğiz. Spor geçmişine ve genç nüfusuyla spor potansiyeline sahip Bornova’mızda spor sahalarının sayısını arttıracak ve alanlarımızı modern hale getireceğiz. Yatırımlarımızı yatay ve dikey yapılaşma fark etmeksizin tüm mahallelerimize yayacak, bugünün filizleri olan çocuklarımız için elimizi taşın altına koyacağız. Biz tüm amatör spor kulüplerimizin yanında olacağız” dedi.