İZ GAZETE-  CHP’de 2011 ile 2016 yılları arasında görev yapan ve şu anda aktif görevi olmayan önceki dönem İlçe Başkanları ve İl Yöneticileri geniş katılımlı bir kahvaltıda buluştu. Kahvaltıda örgütsel sorunlar ve kaybedilen belediyelerle ilgili süreçlerin ele alındığı açıklanırken, CHP İzmir İl Başkan Yardımcısı Çetin Özdemir bu toplantıya, "Kapalı kapılar ardında, bu tarz toplantılarla parti içi muhalefet yaratmaya çalışmak partiyi yıpratmaktan öte kimseye fayda sağlamaz. Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun parti içi kavga istemediğini her fırsatta dile getirmesine rağmen bazı yapıların ve eski parti yönetcilerinin ısrarla partimizi, kamuoyu önünde tartışmaya açmasına anlam veremiyoruz" ifadeleriyle tepki gösterdi. 

'ÜZÜNTÜYLE TAKİP ETTİK'

CHP İzmir İl Başkan Yardımcısı Çetin Özdemir ise o toplantıya yönelik şu açıklamayı yaptı:

Bugün bazı internet sitelerinde çıkan, geçmiş dönemlerde ilçe başkanlığı yada il yöneticiliği yapan bazı arkadaşların kahvaltılı bir toplantıda buluştuğu ve toplantıda İl Başkanımız Deniz Yücel’i ve il yönetim kurulumuzu doğrudan hedef alan iddialarda bulunduklarına ilişkin haberi üzüntüyle takip ettik. Her şeyden önce bilinmelidir ki, İl Başkanımız göreve geldiği günden itibaren örgütü toparlayıcı çalışmalarla, birlik ve beraberlik içinde hareket eden, partimizin çıkarlarını her şeyin üzerinde tutan, kimseye eğilmeden bükülmeden özgür ve bağımsız tavrı ve duruşuyla örnek bir İl başkanı olmuştur.  Kapalı kapılar ardında, bu tarz toplantılarla parti içi muhalefet yaratmaya çalışmak partiyi yıpratmaktan öte kimseye fayda sağlamaz. Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun parti içi kavga istemediğini her fırsatta dile getirmesine rağmen bazı yapıların ve eski parti yönetcilerinin ısrarla partimizi, kamuoyu önünde tartışmaya açmasına anlam veremiyoruz

'İLMEK İLMEK ÖRÜLMÜŞ ÇALIŞMALAR PARTİ İÇİ ÇATIŞMALARA HEBA EDİLMEMELİ'
 
İl Başkanımız herkese eşit mesafede dururken ve her biri seçilerek göreve gelen il yönetim kurulumuzla birlikte parti çalışmalarında partimizin önde gelen isimleriyle sürekli fikir alışverişinde bulunurken “eskiler unutuldu” gibi ifadeler gerçeği yansıtmamaktadır. Bu şekilde düşünen partililerimiz il başkanımıza veya il yönetim kurulumuza bir proje veya bir çalışma sundular da kabul edilmedi mi? Böyle bir projeyle şimdiye kadar gelen olmadı, herkesin bilmesini istiyorum. Bir kez daha çağrıda bulunuyoruz. Partimizin iktidara yürüdüğü bu dönemde kişisel menfaatler uğruna ilmek ilmek örülmüş çalışmalar parti içi çatışmalarla heba edilmemelidir.

'KISIR TARTIŞMALARA KATILMAYACAĞIZ'
 
"Tüm partililerimiz bilmelidir ki; bizim il yönetimi olarak hiçbir menfaat ve istikbal kaygımız yoktur. Bizim tek hedefimiz; Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaoğlu öncülüğünde, Türkiye’yi içinde bulunduğu bu karanlık günlerden aydınlık yarınlara kavuşturmaktır.
 
Sonuç olarak kısır tartışmalara katılmayacağımızı, emeğimizi ve enerjimizi sadece ve sadece iktidar yolunda yürümek için harcayacağımızı buradan bir kez daha dile getiriyoruz""