Yasadışı deniz patlıcanı avına izin yok

Sahil Güvenlik ekipleri Gülbahçe Körfezi'ndeki denetimle yasak olmasına rağmen deniz patlıcanı toplayanlara ceza kesti, bin adet deniz patlıcanına el konuldu.

ÇEVRE 06.04.2016, 12:09 06.04.2016, 12:28
Yasadışı deniz patlıcanı avına izin yok

İzmir Körfezi'nde yasa dışı su ürünü avcılığını önlemek için devriye görevi yapan Sahil Güvenlik ekipleri Gülbahçe Körfezi'nde özel tekneyle yasak sahada deniz patlıcanı avcılığı yapan bir kişiyi belirledi. Bu kişiye toplam 3 bin 339 TL idari para cezası uygulanırken tekne üzerinde bulunan kompresör, dalışta kullanılan hortum ve bin deniz patlıcanına el konuldu.

Denizlerin filtresi gibi olan deniz patlıcanlarının aşırı şekilde avlanılmasının, diğer canlılarının yaşamlarını da olumsuz etkilediğine dikkat çekildi. Denizlerde genellikle sığ yerlerde bulunan deniz patlıcanlarının, dipte biriken artıkları temizleyerek sualtı canlılığının korunmasına nemli katkıda bulunduğu da belirtildi.

Sahil Güvenlik Ege Deniz Bölge Komutanlığı'nın bu yıl yasa dışı deniz patlıcanı avcılığı yaparken tespit edilen 16 kişiye toplam 21 bin lira idari para cezası uyguladığı da açıklandı.

 

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
-1°
açık
Anket Tümü
WhatsApp'ın 'Gizlilik İlkesi'ni güncellemesinin ardından uygulamayı kullanmaya devam edecek misiniz?
banner208