Tüm Bel-Sen İzmir 1 No'lu şube yönetimi fidan dikme kampanyası başlattı

Tüm Bel-Sen İzmir 1 No'lu şube yönetimi, İzmir'deki orman yangınlarından sonra fidan dikme kampanyası başlattı. 'Fidanlar Ağaca' kampanyasıyla yangın sonrasında kaybedilen alanların tekrar canlandırılması hedefleniyor.

ÇEVRE 20.08.2019, 19:10 20.08.2019, 19:25
Tüm Bel-Sen İzmir 1 No'lu şube yönetimi fidan dikme kampanyası başlattı

KESK’e bağlı Tüm Belediye ve Yerel Yönetim Hizmetleri Emekçileri Sendikası (Tüm Bel-Sen) İzmir 1 Nolu şube yönetimi, orman yangınlarında yitirilen alanları yeniden canlandırmak adına fidan dikme kampanyası başlattı. Yangın sonrasında yaşanan kayıplara üzüldüklerini belirten sendika üyeleri, “Üzülmekten daha fazlasını yapabileceğimizi biliyoruz. Nasıl ki Öykü Arin kampanyasıyla onlarca hastanın uygun ilik bulmasını sağladıysak, bu sefer de kaybettiğimiz ağaçların yerine örgütlü gücümüzle daha fazlasını koymak için harekete geçeceğiz” dedi.

Sendika şube yönetiminin yaptığı açıklamada,  daha önce Ege Orman Vakfı aracılığıyla Foça ve Menderes’te benzer bir çalışma yürüttükleri, üyelerin adına dikilen fidanlarla korular meydana getirdikleri belirtildi. Aynı çalışmanın daha güçlü şekilde tekrarlanacağı da ifade edildi.

Yapılan açıklamanın devamında şu sözlere yer verildi:

Yanan yerlerin ağaçlandırması için belli bir süre geçmesi gerektiğinden, Kınık ilçemizin Cumalı köyünde yeni bir fidan dikme kampanyası düzenliyoruz. Ege Orman Vakfı hesabına yatıracağınız 11 TL ile hem adınıza bir ağaç dikilecek hem de size hatıra olarak bir sertifika verilecektir.

 İlk ivmenin 30.000’e yakın çalışanıyla İzmir Büyükşehir Belediyesi emekçilerinden başlayacağına dair kuşkumuz yok. Şimdi gücümüzü gösterelim ve ülkemizin her geçen gün griye çalan rengini tekrar yeşile çevirelim.

Denizbank Ege Ticari Merkez Şb: TR47 0013 4000 0042 5403 9000 01

Sertifika edinebilmek için bu İBAN numarasına adınız soyadınızla birlikte yazıp, açıklama kısmına “Fidanlar Ağaca” yazmanız yeterlidir. Ege Orman Vakfı tarafından hazırlanacak olan sertifikalar daha sonra sendikamıza gönderilecektir. Sertifikasını almak isteyen dostlarımız bizimle iletişime geçebilirler.

Adresimiz: 861. Sokak Jüt Han No: 72 Kat: 4 No: 401 Konak / İZMİR

Telefonumuz: 0232 445 60 21

Ayrıca Ege Orman Vakfı ile iletişime geçmek isterseniz Pelin ÇULLU’ya 0232 464 51 60 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
parçalı az bulutlu
Anket Tümü
WhatsApp'ın 'Gizlilik İlkesi'ni güncellemesinin ardından uygulamayı kullanmaya devam edecek misiniz?