Su, Vicdan ve Yaşam Yürüyüşü Altınoluk'ta coşkuyla karşılandı

İzmir’den Kazdağları’na Su, Vicdan ve Yaşam Yürüyüşü düzenleyen çevreciler Balıkesir Altınoluk'ta alkışlarla karşılandı.

ÇEVRE 11.10.2019, 15:53 11.10.2019, 16:02
Su, Vicdan ve Yaşam Yürüyüşü Altınoluk'ta coşkuyla karşılandı

İzmir’den Kazdağları’na Su, Vicdan ve Yaşam Yürüyüşü düzenleyen çevreciler, Altınoluk' ta coşkuyla karşılandı. Aralarında Kaz Dağı Doğal ve Kültürel Varlıkları Koruma Derneği Başkanı Süheyla Doğan’ın da olduğu grupla Cumhuriyet Meydanı’nda bir basın açıklaması yapıldı.

Basın açıklamasını Harika Şişmanlar ve Ali açıkgöz yaptı.

Açıklamada, ekolojik tahribata dikkat çekilerek “Ülkemizde 20’ye yakın altın madeni faaliyetini sürdürüyor. Bu altın madenlerinin yarattığı yıkım son olarak Fatsa'da görüldü. Kaz dağlarında Nural Holding’e bağlı TÜMAD şirketinin Lapseki'deki madenin yanı sıra Burhaniye ve İvrindi’de de başlayan projesi var. Kaz Dağları ve çevresinde daha onlarca proje var. Bunlardan Ağı Dağı projesi Kirazlı’nın 3 katı büyüklüğünde. Bu nedenle Kirazlı’yı durdurmak önemlidir." ifadelerine yer verildi.

Çevreciler, Kaz Dağı Doğal ve Kültürel Varlıkları Koruma Derneği’nde bir toplantı düzenleyerek bilgi alışverişinde bulunuldu.

Yorumlar (0)
banner96
banner178
açık
Günün Karikatürü Tümü
Anket Tümü
İstanbul hezimetinin ardından AKP iktidarı erken seçime gider mi?