Soyer, 'Gökdelen' tartışmasında son noktayı koydu: Ruhsat iptal edilecek

Konak Zolu Gökdelen projesine ilişkin İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, ruhsatın iptali için gerekli çalışmaların başlatılacağını açıkladı.

ÇEVRE 14.12.2019, 18:38 14.12.2019, 18:51
Soyer, 'Gökdelen' tartışmasında son noktayı koydu: Ruhsat iptal edilecek

İZ GAZETE - İzmir kamuoyununun günlerden bu yana tartıştığı gökdelen tartışmasında sıcak bir gelişme yaşandı. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı sürece dair yazılı bir açıklama atarak geri adım attı. Soyer, yaptığı açıklamada “Tartışmalı gökdelen projesinin Kadifekale başta olmak üzere kent siluetini bozacağının ve hukuki süreçlerin tüketilmediğinin anlaşılması üzerine, ruhsatın iptali için gerekli çalışmaları başlatıyoruz. Konak Belediyemiz ile eşgüdüm içinde hareket ediyoruz” bilgisini paylaştı. 

Yorumlar (7)
Şentürk Arslan 9 ay önce
Sayın Başkan çok doğru karar
Almış yarın İzmir’e ihanet ettik dememek için
TÜRKmen yörükoğlu 9 ay önce
Ee folkart sanki bakınca çok mu güzel duruyor
Denge ve Değişim Merkezi; Dr. H. Kul 9 ay önce
Tribünlere oynayarak, mesafe alınmış gözükse de... Mevzuat ile ilgili sonuçlar ortaya çıktığı zaman! Yeni senaryo ve tiyatro sahnelenir. Başkan iyi tiyatro oyunu sahneliyor! İzmir'e yazık oluyor!
Kentin silüetini bozanlarla kolkola yürütenler... Masumu oynayıp, İzmir'i hancerleyip... Halkı bir guzel kekliyor.
ÖZGÜL KABAKÇI 9 ay önce
ÇOK DOĞRU BİR KARAR OLUR
Yücel Öztürk Alpan 9 ay önce
Üç Kuyularda ki İstinye Park a ait gökdelen,sip sivri çıkmış Şehrin görünüşünü çok çirkin bir şekilde bozuyor.Şehrin göbeğinde böyle kulelere izin vermemek gerekir.
Hikmet Mücahit 9 ay önce
Doğru karar. Silueti çirkinleştirecek projelere tüm İzmirliler ve İzmiri sevenler ve hattizatında tüm yurtsever ler tüm gayretleri ile karşı durmalı
Süleyman kordon 9 ay önce
İyide poligon 287 sokakta yapılan ucube bina ne olacak başkan her yer 4 kat şeyden çıkmış gibi 12 kat gel gör bakalım yakışıyormu sözüm karabağlar belediye başkanınada söylüyorum elim kırılsada çhp oy vermeseydim yatay olanirdi çok çirkin
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
27°
açık
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?