Sengel, belediye çalışanlarıyla birlikte bayram temizliği yaptı

Efes Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel, belediye çalışanları ile birlikte kentin sokaklarında bayram temizliği yaptı.

ÇEVRE 10.08.2019, 15:59
Sengel, belediye çalışanlarıyla birlikte bayram temizliği yaptı

Efes Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel belediyenin farklı birimlerinde çalışan personelle birlikte sokaklara çıkarak temizlik yaptı. Belediye Meclis Üyelerinin de katıldığı ve Efes Selçuk Belediyesi Hizmet Binası önünden başlayan temizlik seferberliğinde kentin farklı sokaklarına dağılan belediye çalışanları daha temiz bir çevre için çöp topladı. Başkan Sengel de çalışanlarıyla birlikte eline süpürge alarak sokakları süpürdü.

‘EVİMİZİ TEMİZ TUTMALIYIZ’

“Selçuk bizim evimizse bir bayram geleneği olan bayram temizliğini sokaklarımızda gerçekleştirmek istedik” diyen Başkan Sengel; “Bayram öncesi bir temizlik seferberliği başlattık. Kendi ürettiğimiz süpürgelerle sokakları süpürdük. Poşetleri elimize aldık; çöp topladık. Böylece hem örnek olalım; hem de birlikte hareket ettiğimiz zaman temiz bir çevre nasıl oluyormuş birlikte gösterelim istedik. Bunu da başardığımıza inanıyorum” dedi.

‘HEPİMİZİN DUYARLI OLMASI GEREKİYOR’

Efes Selçuk Belediyesi temizlik işleri personelinin kenti temiz tutmak için sarf ettiği çabanın önemine dikkat çeken Başkan Sengel; “ Bugün yaptığımız temizlik esnasında fark ettiğimiz en önemli şey, temizlik işlerinde çalışan bütün personel büyük emeklerle ve tamamen bedensel güçle bu işleri yaptığı oldu. Bu nedenle bizim de bu kentte yaşayanlar olarak biraz daha duyarlı olmamız gerekiyor. Bunun için de çöplerimizi konteynıra atmaktan, yerlere izmarit atmamaya kadar bazı sorumluluklar düşüyor. Daha temiz bir yerde yaşamak istiyorsak; daha sağlıklı bir çevrede yaşamak istiyorsak ve çocuklarımıza daha sağlıklı bir çevre bırakmak istiyorsak hepimize biraz daha fazla görev düşüyor” diye konuştu.

TEMİZLİK SEFERBERLİĞİNDEN ÇEVRE DİRENİŞİNE SELAM GÖNDERDİ

Kentte başlayan temizlik seferberliğinin yanı sıra Kaz Dağları’nda ve Türkiye’nin birçok yerinde çevre katliamlarına karşı başlayan direnişe değinen Başkan Sengel; “Bugün Kaz Dağları’nda da bir eylem var. Biz bu topraklarda yaşayanlar olarak Kaz Dağları’na sahip çıkmak zorundayız, ağaçlarımıza, çevremize sahip çıkmak zorundayız. Hiçbir maddi değer, hiçbir kazanım bunları karşılayamaz” dedi.

Geçtiğimiz günlerde Şirince’de mermer ocağı için yaşadıklarını hatırlatan Başkan Sengel; “Devam eden hem Belevi’de, hem de Gökçealan’da jeotermal kaynak aranmasıyla ilgili ÇED raporlarının düzenlenmesinde ve Küçük Menderes’in çığlıklarıyla ilgili olarak aynı hassasiyetleri yaşadık. Bunların toplamı ve bugün yaptığımız etkinliği birlikte değerlendirdiğimizde ortaya çıkan bir sonuç var; O da daha güzel bir yarın için bizlerin de mücadele etmesi gerekiyor. Daha güzel bir yarın için hem doğaya, hem çevreye sahip çıkmamız gerekiyor. Bugün bu bağlamda çocuklarımıza güzel bir örnek teşkil ettiğimizi düşünüyoruz. Kaz Dağları’na gidemedik ama orada çevreye sahip çıkanların yanında olduğumuzu belirtmek istiyoruz. Buradan hepsine selam olsun” dedi.

HEP BİR AĞIZDAN MESAJ GÖNERDİLER

Yaklaşık üç saat süren bayram temizliği sonunda Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel, tüm çalışanlar ile birlikte “Temiz toplum, temiz Efes Selçuk, iyi bayramlar” mesajı verdiler.

Yorumlar (1)
Serdar KALKAN 5 ay önce
Efes Selçuk Belediyemizin temizlik departmanında çalışan personeller ve başındaki sorumlular köylü kurnazı, politik ve günü kurtaran kişiler. Sırf göz boyayan tavırlarla sadece şehir merkezinde uğraşarak hizmet verdiklerini görev yaptıklarını başkanlarına ve halka yansıtmaya çalışıyorlar. Ancak; gelin görün ki çevre mahalleler ve sokakları pislik götürüyor. Çöp konteynırlarının yanından dahi geçilmiyor. Park ve bahçeler pislik içinde bakımsız ve içler acısı durumda. Ben Selçuk ilçemize Ankara'dan taşındım. 1993 yıllarda Selçuk ilçemizi bilenlerden ve sık sık ziyaret edenlerdenim. O tarihlerde selçuk hayalimde yaşayacağım bir yerdi. Bir buçuk sendir hayalimi gerçekleştirdim ve selçuk'a yerleştim. Büyük bir hayal kırıklığı içerisindeyim.Cumhuriyet mahallesi 5104, 5101 ve 5057 sokaklarını sıkça kullanan biriyim ve 1,5 seneden bu yana bu sokakların, caddelerin, kaldırımların ve parklarının temizlendiğini hiç görmedim.Bir tek süpürgeli görevlinin kaldırımlarımızı ve sokaklarımızı temizlediğini hiç görmedim. SELBİM de konuyu bir çok kez dile getirmeme rağmen ilgisizlik inatla devam ediyor. Belediye başkanımız Sayın Filiz Ceritoglu Sengel hanımefendiye konuyu yazılı ve sözlü olarak yansıtmama rağmen kendisinden önceki dönemde işe alınan bu personeller ve sorumluları anlaşılıyor ki başkanımızın emirlerini yerine getirmemek için ellerinden geleni yapıyorlar. Ben bir vatandaş olarak bu zorunlu hizmetlerin yerine getirilmesini bekliyorum ve ısrarla talep ediyorum. Bakın arkadaşlar Selçuk ilçemizin nüfusu 37.000 olup belediyesinde 700 den fazla personel istihdam edilmiş. Hemen yanı başımızda Aydın Büyükşehir belediyesi 1 milyondan fazla nüfusa sahip 400 tane personel ile müthiş hizmetlere damga vuruyorlar. Ya biraz Allah'dan korkar insan biz Selçuk halkı bunu hak etmiyoruz. Doldurmuşlar küçücük bir belediyeye 700 tane liyakatsiz kadrolu personeli boş yere maaş alıp duruyorlar. yazık ve günah yaptığınız. Buradan ilan ediyorum bayramdan sonra çalışmayan personeller hakkında suç duyurusunda bulunacağım. Tespitlerim delil ve belgeler doğrultusunda hukuksal süreci başlatacaığmdan kimsenin şüphesi olmasın.
banner96
banner178
sisli
Günün Karikatürü Tümü
Anket Tümü
İstanbul hezimetinin ardından AKP iktidarı erken seçime gider mi?