Lions 118-R Federasyonu 5 bin fidan sözü verdi

Uluslararası Lions 118-R Yönetim Çevresi Federasyonu, Ege Orman Vakfı işbirliği ile İzmir-Kınık-Cumalı Köyü ağaçlandırma sahasında 5 bin fidanlık orman oluşturmak üzere sözleşme imzaladı.

ÇEVRE 02.09.2019, 11:15
Lions 118-R Federasyonu 5 bin fidan sözü verdi

5 bin fidanlık orman oluşturmak için düzenlenen imza törenine Lions 118-R Yönetim Çevresi Federasyonu Başkanı Kemal Çenberci, Çevre Koordinatörlüğü Üyesi Nadide Şele ve Ege Orman Vakfı Genel Müdürü Metin Gençol katıldı. Lion'ların çevreye duyarlı olduğunu belirten Çenberci, "Son günlerde hepimizi derin acılara boğan orman yangınları kentimizde maalesef çok büyük emeklerle oluşmuş ormanlarımızın önemli bir bölümünü yok etti. Geleceğe mirasımız ormanların yok olması çocuklarımızın nefes alacakları alanları da yok etti. Çevreye duyarlı ve sahip çıkan Lion’lar olarak hemen harekete geçip bu yarayı sarmak ve çok kısa sürede yeni ormanlar kazandırmak için faaliyete geçtik ve 'Nefesine Sahip Çık' ağaçlandırma seferberliğimizi Çevre Koordinatörlüğü’müzün takibinde başlattık. Ağaç dikmek, oksijenimizi yok eden yangınlara tepkimizi göstermek adına da kampanyamızı 'Nefesine Sahip Çık' sloganıyla özdeşleştirdik. Ağaçlandırma kampanyamızı kurulduğundan bu yana her yıl işbirliği yaparak çevreye yeni ormanlar kazandırdığımız Ege Orman Vakfı işbirliğinde Lions 118-R Yönetim Çevresi Federasyonu’na bağlı kulüplerin fidan ve koru bağışları ile gerçekleştiriyoruz" dedi.


Ege Orman Vakfı Genel Müdürü Metin Gençol da Lions 118-R Yönetim Çevresi Federasyonu’nun 20 yılı aşkın süredir Vakfın ağaçlandırma çalışmalarına destek verdiğini ve farklı alanlarda ormanları olduğunu söyleyerek, Federasyon Başkanı Kemal Çenberci’ye teşekkür etti.

(DHA)

Yorumlar (0)
banner96
banner178
12°
açık
Günün Karikatürü Tümü
Anket Tümü
İstanbul hezimetinin ardından AKP iktidarı erken seçime gider mi?