Kadın süpürgeciler İzmir’e toz kondurmuyor

İzmir’in meydanları 216 kadın süpürgeciye emanet. 

ÇEVRE 07.03.2020, 11:27
Kadın süpürgeciler İzmir’e toz kondurmuyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nde 216 kadın süpürgecinin tamamı işbaşı yaptı. “Çiçek gibi İzmir” sloganıyla geçen Ağustos ayında temizlik seferberliği başlatan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer çok sayıda kadın süpürgeci işe alacaklarını duyurmuştu.

Kadın süpürgeciler sabah 7’de işbaşı yapıyor ve Büyükşehir’in sorumluluk sahasındaki 11 ilçenin cadde, meydan ve bulvarlarını süpürüyor.İzmir’in daha temiz bir kent olması için çalışan kadın süpürgecilerden Birgülan Güler belediyede çalışmaya başlamadan önce ev hanımı olduğunu söyledi. Güler, “Başkanımız Tunç Soyer’in yapmış olduğu bu yenilikle süpürgeci olarak işe başladım. Hiçbir sıkıntımız yok. Herkes takdir ediyor. Gayet mutluyum. İyi ki bu işe girmişim” diyor.

İşini severek yaptığını dile getiren Nuriye İnce ise “Çevreden, esnaftan takdir alıyorum ve bu beni motive ediyor. Kadınlar her işin altından kalkar” diyor.İZMİRLİLER DE MEMNUN

Kadın süpürgeciler hakkında sokakta görüşlerini aldığımız İzmirlilerden Hülya Kahraman ise şöyle konuştu: “Kadınların otobüs şoförlüğü yapması çok hoşuma gitmişti. Kadın süpürgecileri görünce bir kadın olarak çok sevindim. Benim zamanımda olsaydı ben de çalışırdım.”

İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Yıldız Devran ise yurttaşlardan kadın süpürgeciler ile ilgili çok sayıda teşekkür mektubu geldiğini belirtti.

Yorumlar (2)
ZÜLAL IPEKPULA 5 ay önce
8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ KUTLU OLSUN EMEKÇİ KADINLARIMIZIN, ELLERI DERT GÖRMESİN...VERDIKLERI EMEĞİN KARŞILIĞINI ALMALARI EN BÜYÜK DİLEGİMDİR
Aysun ülger 5 ay önce
Izmır büyük şehir genel sekreteri YILDIZ Devran Kent Ormanındaki gönüllüler tarafından belediyeden hiç bir yardım görmeden yıllardır baktıkları aşılı BAKIMLI sevilen özellikle çocukların sevgilisi olan köpekleri rahat bıraksın artık!! Anne köpekleri yavrularından ayırıp barınağa tıkmak ne demek!? Hangi vicdana sığar?hiç yakışmıyor İzmir e!! Lütfen artık köpeklerimizi rahat bırakın..!!!
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
26°
açık
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?