İzmir'in dağlarında yeniden çiçekler açacak

İzmir'de pazar günü başlayıp 4 gün boyunca devam eden Urla ve Karabğlar yangınlarının ardından İzmir'de fidan seferberliği başlatıldı. Seferberliğe İzmir Fenerbahçeliler Derneği de katılarak, "100. Yıl Hatıra Ormanı”nın bir benzerini yangın bölgesinde oluşturmak için tüm üyelerimiz ve gönüldaşlarımız ile hazırız" dedi.

ÇEVRE 21.08.2019, 10:17
İzmir'in dağlarında yeniden çiçekler açacak

İZ GAZETE - İzmir'de pazar günü başlayıp 4 gün boyunca devam eden Urla ve Karabağlar yangınlarının ardından İzmir'de fidan seferberliği başlatıldı. Şarkıcı Haluk Levent'in sosyal medya hesabından duyurduğu ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in de onay verdiği 30 Ağustos'ta gerçekleşecek ücretsiz konserin ardından İzmir'de yanan ormanlar için fidan çalışması başlatılacak. Birçok sivil toplum kuruluşu ve siyasilerin destek verdiği kampanyaya İzmir Fenerbahçeliler Derneği de katıldı. 

Dernek sosyal medya hesabından şu açıklamada bulundu:

"İzmir'in Karabağlar ilçesinde başlayıp Seferihisar, Menderes ve Urla'ya sıçrayan orman yangını maalesef 3 gündür ciğerlerimizi yakıyor. Henüz söndürülemeyen yangında yaklaşık 500 hektar ormanlık alanın zarar gördüğünü üzülerek öğrendik. Yanan kül olan güzelim ormanlarımızı statlarımızda ve salonlarımızdaki müsabakalarda gururla hep bir ağızdan söylediğimiz İzmir Marşı’nda yer alan “İzmir’in Dağları’nda çiçekler açar” dizesini yeniden hayata geçirmek için İzmir Fenerbahçeliler Derneği olarak ağaçlandırma kampanyasında biz de varız diyoruz. Özellikle kamuoyunda dolaşan kundaklama haberlerine istinaden, bu kampanya ile ormanlarımızı yok eden vicdansızlara karşı birlikte hareket ederek en sert cevabı vereceğimize de inanıyoruz.

112 Yıllık Kulüp armamızda yer alan ve Fenerbahçelilik güç ve kudretini simgeleyen sarı lacivert renkler içinde yer alan palamut dalı ve yükselen kudret anlamına gelen yeşil rengi yeniden İzmir’in Dağları’nda buluşturmak için İzmir Fenerbahçeliler Derneği olarak yeni bir kampanya başlattık. 

Daha önce 2007 yılında kulübümüzün 100’üncü kuruluş yıl dönümünde Fenerbahçe Kulübü Sosyal Sorumluluk Projeleri kapsamında İzmir Fenerbahçeliler Derneği ve Ege Orman Vakfı işbirliğiyle İzmir'in Urla İlçesi, Çeşmealtı-Kestanedağı Mevkii'nde 15 bin fidan ile oluşturduğumuz “İzmir Fenerbahçeliler Derneği 100. Yıl Hatıra Ormanı”nın bir benzerini yangın bölgesinde oluşturmak için tüm üyelerimiz ve gönüldaşlarımız ile hazırız."

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
16°
parçalı bulutlu
Anket Tümü
Covid-19 önlemleri kapsamında kapalı olan 'restoran ve cafeler' tekrar açılmalı mı?
banner208