Haluk Levent’in AHBAP ekibinden alkışlanacak temizlik harekatı

Haluk Levent’in kurucusu olduğu Anadolu Halk ve Barış Platformu’nun (AHBAP) üyeleri, İzmir’de çevre duyarlılığına yönelik farkındalık yaratmak için çöp topladı.

ÇEVRE 29.04.2019, 18:37 29.04.2019, 18:45
Haluk Levent’in AHBAP ekibinden alkışlanacak temizlik harekatı

YAĞIZ BARUT / İZ GAZETE- Sanatçı Haluk Levent öncülüğünde kurulan Anadolu Halk ve Barış Platformu (AHBAP) üyeleri, Türkiye’nin 68 şehir 134 ilçesinde çevre duyarlılığına dikkat çekmek için çöp topladı.

Etkinliği, Türkiye’nin en büyük temizlik harekâtı olarak değerlendiren AHBAP Platformu’nun İzmir üyeleri ise İnciraltı Kent Ormanı’nı ve İnciraltı sahilini temizledi. Çevre duyarlılığı için farkındalık yaratmak isteyen üyeler temizlik sonrası sosyal medya hesaplarından ‘#KirletmeTemizle’ etiketiyle fotoğraf paylaştı.

AHBAP’ın resmi hesabında yapılan açıklamaya göre, ilk etapta 3 ay boyunca sürdürülmesi planlanan #KirletmeTemizle projesi, geleneksel olarak devam ettirilecek. 

Ahbaplar daha önce de Türkiye çapında ses getiren iyilik hareketlerinde bulunmuştu. Ahbap ekibi çağdaş ve sürdürülebilir yardımlaşma ve dayanışma ağları kurarak ihtiyaç sahibi herkese ayni ve nakdi olmak üzere her türlü yardıma koşmuştu.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
24°
açık
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?