Çöp yuvasına dönen ŞahinTepesi'nde temizlik başladı

Konak’ta belediye ekipleri rutin temizlik çalışmalarına ek olarak, geniş kapsamlı bölgesel temizlikler de yapıyor.

ÇEVRE 31.08.2018, 10:31
Çöp yuvasına dönen ŞahinTepesi'nde temizlik başladı

İzmir Körfezi’ne bakan eşsiz manzarası, kente hakim konumuyla özellikle hafta sonları bölgeye gelenler tarafından adeta çöp yuvası haline gelen Şahin Tepesi ekipler tarafından tertemiz hale getirildi. Ormanlık alanın da yer aldığı bölgede çöplerin gelişi güzel atılmasının bir felakete neden olmaması için ekipler tonlarca boş cam şişe, naylon torba, pet şişe, çeşitli atıklar ve kurumuş ot yığınları ekipler tarafında toplandı. Çok geniş bir alanda yapılan temizliğin ilk gününde yaklaşık 5 ton çöp toplandı. Yetkililer, bölgede yapılan temizliğin bir kaç süreceğini belirtti.

Detaylı temizliğin ormanlık alanın devamında yer alan Konak Belediyesi Çınartepe Aydın Erten Rekreasyon Alanı'nın çevresini de kapsayacağını dile getiren yetkililer, sıcak havalar nedeniyle şişelerin mercek görevi göreceğini ve kuru otların tutuşmasıyla orman yangınının kaçınılmaz olduğuna dikkat çekti. Yetkililer, hem bölgede ikamet eden hem de manzarası nedeniyle Şahin Tepesi'ne gelen vatandaşların özellikle çevreye cam şişe atmamaları ve çevreye daha duyarlı olmaları konusunda uyarda bulundu. Sıcak havaya rağmen gün boyu çalışan ekipler, bir kaç gün içinde istenmeyen kokulardan ve görsel kirlilikten bölgeyi tamamen arındırarak, pırıl pırıl hale getirecek.

Yorumlar (1)
Yıldırım 2 yıl önce
TEMİZLİK İMANIN YARISI derler ama %98 i müslüman olan ülkede halka açık alanlar çöplük halinde bu nasıl bir medeniyetsizliktir nasıl bir ahkasızlıktır belediyeler buralara bu yaratıkları uyaran levhalar koysunlar bizlerde uyaralım
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
33°
açık
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?