Çiçek gibi İzmir, tertemiz Karşıyaka

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen “Tertemiz İzmir” kampanyası kapsamında bugün Karşıyaka’da temizlik etkinliği gerçekleştirildi.

ÇEVRE 21.09.2019, 15:13 21.09.2019, 15:23
Çiçek gibi İzmir, tertemiz Karşıyaka

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan,Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyerin de bizzat katılım sağladığı temizlik etkinlikleri devam ediyor. Karşıyaka Belediyesi’nin de kendi ilçesinde devam ettirdiği temizlik etkinliğinin 21 Eylül Dünya Temzilik Günü’ndeki adresi Cumhuriyet Mahallesiydi. Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay'ın ilk günden bu yana katılım sağladığı etkinlikte vatandaşlar mahalledeki çöpleri topladı. Belediye araçlarının da destek verdiği temizliğe CHP Karşıyaka’nın gençleri de yardım etti.    

Temizlik seferberliği başladığından beri her hafta sonu ekip arkadaşları ile birlikte etkinliklere katıldığını belirten Karşıyaka Gençlik Örgütü Başkanı Burak İnanır, “Sokakların tertemiz olması, her bireyin bu bilinci kazanması ile gerçekleşebilir. Bizler sokakları temizlerken etraftaki insanlar da bunu görüyor sonucunda da bir farkındalık oluşuyor. Belediye temizlik konusunda ne kadar titiz davranırsa davransın, ne kadar yoğun çalışırsa çalışsın; vatandaş önce kirletmemeyi öğrenmesse, çevreye duyarlı olmaz ise temiz bir ortam elde edemeyiz. Biz her hafta sonu ekip arkadaşlarımla birlikte temizlik etkinliğine katılıyoruz. Benim gözlemlerime göre vatandaşlar da temiz bir Karşıyaka için bireysel sorumluluklarının farkına vardılar, artık herkes üzerine düşünenin farkında.” diye konuştu.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
16°
az bulutlu
Anket Tümü
Koronavirüs sebebiyle sokağa çıkma yasağı ilan edilmeli mi?